Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konyhabútor esetében vacillálo...

Konyhabútor esetében vacillálok a fa és MDF frontok között. Melyiknek mi az előnye/hátránya?

Figyelt kérdés
Nyilván azzal tisztában vagyok, hogy az MDF olcsóbb, de ugyanannál a bútornál, nagyjából mekkora lehet a különbség?

2015. aug. 28. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
százezres eltérés lehet, A kutya nem mondja meg ha látja h fa vagy mdf azt csak te tudod, mert az is ugyan úgy be van laminálva, én tuti nem vennék fát az mdf is teljesen jó.
2015. aug. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért az igazi fa sokkal szebb, de jóval drágább is.

Az mdf csak egy préselt fürészpor, egy müanyag bevonattal.

A különbség látható.

A valódi tömör fa szebb, drágább, az mdf olcsóbb és könnyebb is takarítani.


Ha van rá keret inkább valódi fa, ha nincs, akkor az mdf is megfelelő.

2015. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dirtboy ***** válasza:

attól függ milyen bútor.

ha festett akkor inkább MDF.

egyrészt mert festék alatt nem látni hogy az mdf vagy rendes fa másrészt meg az mdf nem alaktartóbb.

Oké hogy táblásított az anyag de akkor is mozdulhat valamerre az évek során,az mdf-nél ilyen nincs.


ha csak vákumfóliázott akkor viszont szebb a rendes fa.


eggyik válaszoló írta hogy nem mondani meg hogy rendes fa vagy laminált.

onnan könnyen meg lehet mondani hogy általában a lamináltakon nem találsz bütüt.

tehát nincs olyan oldala ahol évgyűrűket látnál,minden hol húr vagy sugármetszésű rajzolat van.

2015. aug. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves dirtboy!

"ha festett akkor inkább MDF.

egyrészt mert festék alatt nem látni hogy az mdf vagy rendes fa másrészt meg az mdf nem alaktartóbb.

Oké hogy táblásított az anyag de akkor is mozdulhat valamerre az évek során,az mdf-nél ilyen nincs. "

Olvasom, de nem értem :) Most azért válasszam az mdf-et mert NEM alaktartóbb? Elmozdul, vagy nem? Bocsi, de kicsit megkavarodtam :P

2015. aug. 29. 17:46
 5/6 dirtboy ***** válasza:
100%

rosszul írtam ilyen egyszerű.

az mdf alaktartóbb.

igazi fából főleg húrmetszésű anyagból

[link]

nem lehet túl széles mert a víztartalom változására a deszka elkezd hajolni.

olyan irányba mintha az évgyűrűk egyenesedni akarnának.

ha megnézel egy igazi fenyő táblát pl akkor láthatod hogy pár centi széles lecekből készül,a végein bigézve állnak össze.

ezt nevezik táblásításnak,egymáshoz vannak ragasztva és metszése szerint össze forgatva hogy minél eltérőbb irányba legyen lecenként a deformáció végül megfelelő vastagságra gyalulják.

[link]

így minimalizálva a tábla hajlását,ám ez nem teljesen 100% néha.

látni azért jó pár táblát fatelepeken ami nem éppen egyenes.


az mdf ugye nagyon finom farostokból áll,ragasztó anyag és nagy présnyomás útján áll össze táblává.

itt nincs évgyűrű sem metszés,az anyag is száraz,nincs deformáció sem.


remélem érthető

2015. aug. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már igen :) Gyanítottam, hogy valami rosszul lett írva. :)
2015. aug. 29. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!