Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Másnál is feszültségekkel...

Másnál is feszültségekkel teli a ház/lakás felújitás?

Figyelt kérdés
Főképp idő és pénzhiány miatt valamint segítség nélkül és a szakértelem hiánya miatt úgy érzem lassan és döcögősen haladunk a házunk felújitásásban.Albérletben lakunk amíg csinálgatjuk a házunkat amit 3 hónapja vettünk.Párommal sokszor összekapunk, mert szerintem ő már unja a dolgot jobban szeretne haladni, de mindenféle segítség nélkül meg nehéz.Én mint nő nem nagyon értek az ilyesmihez, de próbálkozom.Ő ért dolgokhoz, de neki meg nagyon kevés az ideje és nem pihen így semmit így ideges és feszült a légkör.Nálatok is volt ilyen?
2015. aug. 31. 09:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk tegnap lett kész a lakásunk. Na jó majdnem kész, de beköltözhető és apróságok vannak hátra.


A nagyrészét mi csináltuk a férjemmel. Szintén kevés pénz, kevés idő, de azzal az előnnyel, hogy a férjem építészmérnök, aki egyetem alatt építkezéseken dolgozott segédmunkásként, ahol a szakmunkások nagyon sok mindenre megtanították, úgyhogy elég sok mindenhez ért nem csak elméleti hanem gyakorlati szinten is.


Nálunk is volt besokalás. Amit javasolni tudok, hogy ha meg tudjátok oldani egy darabig ne törődjetek a házzal. Ne csináljátok, ne beszéljetek róla. Nekünk erre kellett két hét, ami nagyon sok idő ha azt nézed, hogy addig nem haladtok. Beszéljétek meg előre, hogy egy kicsit pihentetitek a témát, ha van lehetőségetek utazzatok el pár napra, akár a szülőkhöz, rokonokhoz, barátokhoz, hogy költséghatékony legyen, vagy csak nézzetek várost, kiránduljatok, társasozzatok, szóval csináljatok olyan dolgokat amiket szerettek. Bőven vissza fog jönni a kimaradt idő, ráadásul a feszültség is elmúlik.


És amikor kész és ott alszotok először, az egyszerűen feledhetetlen. Én folyamatosan vigyorgok.

2015. aug. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Áhhh, de jó már nektek :D. Tudom átkell esni rajta, meg utólag csak nevetni fogunk ezen, de most ami van...

Igen valóban így kéne, hogy kicsit nem foglalkozni a dologgal, de tudom párom meg nem birja ki.Ő olyan buzgómócsing, csak mostmár túlzás.1 teljesen szabad hétvége már jó lenne, már hónapok óta nem volt.Most nyaralni sem voltunk csak dolgoztunk.Mi is úgy szeretnénk, hogy beköltözhető legyen, teljesen úgyse tudjuk felújitani majd ha már ott lakunk.

2015. aug. 31. 12:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is. Egy évig tartott a felújítás. Ami időm elment ott addig pénzt keresni nem tudtam rendesen, viszont fogyott rendesen... sok mindenhez nálam is hiányzott a szakértelem, de a "szakemberek" munkájával is igen sok gond van, az építőanyag kereskedelem se úgy működik ahogy kellene ilyen árak mellett. Egy rémálom.
2015. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Próbáld megbeszélni a pároddal.
2015. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is a szakértők butasága volt a fő gond.
2015. aug. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hali

Én a férfi tag vagyok. Mi is februárban lettünk kész, előtte 10 hónapig tartott a vásárlás, és a felújítás.

Én mindent magamra vállaltam, és csak a dizájn kérdéseket beszéltem át a feleségemmel. Mivel a papírozás elhúzódott így volt időm mindent alaposan megszervezni, így elég gördülékenyen ment.


Próbáltam a stresszt nem átadni, nem haza vinni. E mellett nagyon fontosnak tartottam az apró sikereket megünnepelni. Mivel anyóséknál laktunk igyekeztem legalább 2 hetente kimoccanni valahova. Étterem, korcsolyázás, bringatúra, wellnesz hétvége.

Hiszen egy kapcsolatot kemény munka fenntartani, és a feleségemmel a kapcsolatom sokkal fontosabb egy háztól, vagy a napi mókuskeréktől... Szóval nem szabad a valódi értékeket és fontos dolgokat szem elől téveszteni.


Tudom, hogy kutya nehéz, de mit ér a ház ha elhidegül a pár? Mit ér a felújítás, ha kiégve költözik be a pár?

Az csak egy épület, és elhidegült emberekkel nem lesz otthon.

Inkább legyen a konyha, vagy garázs később kész...

2015. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!Ugy latom nem vagyunk ezzel egyedul.Parom is szaki egy reszet o is megtudja csinalni,de nyilvan nem ert mindenhez.Vallal maszekolast is, hogy ugye legyen plusz penz, de az meg elviszi az idejet, szoval igy nehez.A vizesre 2 honapja varunk majd elvileg mostmar tenyleg jon is, persze rokon igy mi vagyunk az utolsok neki nah.Egy masik rokon is szakember, de az meg rohadt lusta egy kicsit segitett aztan letojta a fejunket igy magunk vagyunk.Majd probalunk beiktatni olyan napokat amikor nem csinalunk semmit mert ez igy nem jo.
2015. aug. 31. 15:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem,nálunk öröm ünnep.XD
2015. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:
Ha a szabadidő hiánya a gond akkor pihenjetek amennyi kell és mehet tovább. De e miatt ne kapjatok össze és elkapkodva se dolgozzatok. Amúgy meg hajrá klassz lesz az :D
2015. szept. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!