Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire fontos a padlóösszefo...

Mennyire fontos a padlóösszefolyó a fürdőszobába?

Figyelt kérdés

Komplett fürdőszoba felújítás van, a szennyvíz/vízszerelő azt mondta, hogy nem ajánlja a padlóösszefolyót, mert a kádnak is van szifonja, a kézmosónak is van, így kiszáradhat az összefolyó, felesleges. Ha akarjuk beteszi, neki mindegy, csak nem ajánlja.


Mosógép nem lesz a fürdőben, csak egy kád meg egy kézmosó. Komplett kenhető vízszigetelést kap a padló.


Van valaki akinél így van a fürdő? Összefolyó nélkül? Tapasztalatok?



2015. szept. 3. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A rengeteg évvel ezelőtti felújításkor megszüntettük, egyáltalán nem hiányzik. Előtte is csak arra volt jó, hogy rendszeresen feljöjjön belőle a gyomorforgató csatornaszag. Szerintem legfeljebb olyan helyen van értelme, ahol rendszeresen telepancsolják a padlót.
2015. szept. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs összefolyó, a vízvezeték szerelő szerint egy baromság és igaza is lett, még soha nem hiányzott.
2015. szept. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
Nagyon régi dolog, ma már csak üzemi szintű felöntős sikálós helyeken fontos a nagy mennyiségű víz miatt. Amúgy már a 80-as évektől a lakótelepeken sincs semmiféle padló-lefolyó. Nincs rá szükség. Felmosunk egy vizes moppal talán áthúzzuk kicsavarttal és ennyi.
2015. szept. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk nincs de hianyzik. Volt hogy a mosogep a padlora folyt és onnan szobaba mert küszöb sincs. Sokkal gyorsabb lett volna feltakaritani és kevesebb folyt volna szét.
2015. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem szükséges, csak a gond van vele. Főleg, ha a mosógép sem ott van. Baleset esetén nehezebb összeszedni a vizet, esetleg átfolyik más helyiségbe. Ezért, ha a fürdő parkettás helyiségből nyílik, érdemes rendes hagyományos küszöböt tenni.
2015. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

" Baleset esetén nehezebb

összeszedni a vizet, esetleg átfolyik

más helyiségbe."


Pont, hogy konnyebb ha van padloosszefolyo raadasul nem sok folyik at akkor mashova...


Nekunk otthon csaladi hazban volt, nem budosodott, semmi baj se volt vele. Itt az albiba nincs de hianyzik. Nekem olyan furcsa volt hogy nincs amikor erre rajottunk egy ilyen vizes balesetkor. Jo persze mi hibank, hogy nem figyeltuk hogy a kadra van-e akasztva a mosogep leeresztoje. ;)

2015. szept. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mégis mit tudtok kipancsolni, hogy ennyi vizet kellene elvezetni a fürdőszoba járólapjáról?


Tudom... a mosógép. Még nem találkoztam emberrel akinek még nem csúszott ki a csöve a kádból, vagy a mosdóból...


Inkább annak kell csinálni egy lefolyó kiállást egyszer az életben és akkor véglegesen meg van oldva az évi két alkalommal menetrendszerűen kicsúszó cső. Azt a kétezer forintot igazán megéri, hogy soha többet nem kell káromkodva feltakarítani a vizet.


Más balesetet én nem tudok elképzelni. Vagy kiborultok a kádból, vagy nem tudom. A vízvezetékeket meg úgyis meg kell csinálni normálisan, mert az összefolyó se arra van kitalálva hogy a csőtörések vizét vezesse el.

2015. szept. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk van, de már nem sokáig.

Így vettük, a mosógép kifolyója a szifon alá van kötve (korábban nem csináltak neki közvetlen csatlakozást.)

A padlóösszefolyó rendszeresen "felhabzik".

Felújításkor megszüntetjük.

2015. szept. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!