Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen lépcsőházi bejárati...

Milyen lépcsőházi bejárati ajtót érdemes venni/csináltatni, ha a hangszigetelés lenne a fontos?

Figyelt kérdés

Most az eredeti fa(?) ajtó van, amit 35-40 éve beraktak. Tudjátok, az a tipikus, sík felületű, gagyi sötét barna ajtó. Nyilván nem rendes fa, mert akkor sokkal nehezebbnek kéne lennie. A baj az, hogy rohadtul behallatszik minden, és a szomszédok állandóan a lépcsőházban állnak meg pofázni, meg van egy alkoholista lakó is, aki minden áldott nap mikor megy a kocsmába meg mikor a jön a kocsmából végig kiabálja a lépcsőházban az útját és rohadt idegeseítő.


Kínai ajtót nem akarok, egy 1 miliméteres acél lemez benne a papírráccsal tuti nem hangszigetel, ráadásul a szomszédom azt csináltatott és engem idegesít, hogy szeles napokon mikor jövök-megyek, akkor hallom a lépcsőházban, ahogy a bejárati ajtaja szelel és süvölt... Durván szarok azok az ajtó ezek szerint.

Láttam még biztonsági ajtókat, amik alapból 150 ezer forintba kerülnek, ha nem egy zárat akarsz az még több, de én nem pesti vagyok, így lehet még hozzáadni több tízezer forintot, ha egyáltalán elvállalják. Meg megmondom őszintén nekem nem fontos, hogy 150 kiló legyen az ajtó és baltával se lehessen szétverni. Egyik betörő sem baltával meg konzernyitóval támad egy lépcsőházban tudomásom szerint mivel a két 90 és 190 centire lévő szomszéd ajtón azonnal kinéznének, hogy mi ez a zaj. Szóval úgy is a zárra mennek. Az meg kb mindegy milyen ajtóban van, főleg, ha csak egy van.


Nekem az lenne a fontos, hogy minél kevesebb halljak a lépcsőházi életből, esetleg hőszigetelt is legyen. Meg legyen raja minimum két zár. Most is kettő van, egy normál, meg van egy hevederzárunk. Ezt szeretem egyébként.



Milyen ajtó lenne jó? Műanyag? Fa? Fát asztalos vagy ki tud csinálni? Gondolom, ha a baumaxba bemegyek, akkor egy ajtó se lesz jó, mert a panel lakásokban valahogy minden nyílászárót sikerült olyan elbäszott méretűre csinálniuk anno...


2014. nov. 28. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nívó. Nekünk az van. Kicsit drágább, mint a kínai. Lépcsőházba pont jó, mert hőszigetelése a fémkeret miatt elég gyenge. Viszont iszonyat masszív, hangot nagyon megfogja, kb. légmentesen zár. Nem bántam meg, hogy rááldoztam 140et. Ha választani kell a lépcsőházban, tuti hogy nem ennek állnak neki a sok kínai ajtó mellett:)
2014. nov. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
140? Gondolom ez Pesten. Ide lenne vagy 50 a kiszállás az biztos.
2014. nov. 30. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Hívd fel őket. Az nem kerül semmibe
2014. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem kerül semmibe, csak a telefonszámlába végül is, bár nem vagyok fillérbäszó, de tisztában vagyok vele, hogy 300 kilométerre lakva Pesttől kb. semmi értelme foglalkozni ezzel a céggel így nem vagyok előrébb.
2014. nov. 30. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!