Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakásban a beltéri...

Panellakásban a beltéri ajtókat hogy szedik ki?

Figyelt kérdés
Mennyire nagy munka az ilyen?
2015. szept. 16. 09:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Baromi nagy meló.

Általában vaskeretesek. Vagy ki kell vésni körbe az egész keretet, mert egy hajtott lemezprofil lényegében, amiből itt-ott (általában felül) vasak állnak ki, amik belenyúlnak a falba. Viszont belül beton van, mint ha egy U vas lenne a betonra rakva. Vagy marógéppel (esetleg felx+ betonvágókorong) körbe kell vágni és lesz egy valamivel nagyobb ajtónyílásod.

Én múlt héten vettem ki egyet a sajátomban kb 5-6 óra ha csak úgy nekiugrasz, profi gépek nélkül. Akkora kosszal és zajjal jár, hogy az egész ház érezni fogja.

2015. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja és a falvastagsággal hatványozódik a probléma, a fenti ajtóm 6 cm-es falban volt
2015. szept. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ettől féltem. Jó lenne új ajtókat berakatni, de ennyit nekem nem ér, az árakról nem beszélve. A tokot hagyni és új lapot csináltatni meg gondolom tök felesleges, mert vagy passzol majd jól vagy nem...
2015. szept. 16. 10:45
 4/15 anonim ***** válasza:
ha van eszközöd és nem egy darabban akarod a tokot kivenni akkor nem olyan para + akik ezel foglalkoznak már megvan a módszerük
2015. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy megvan a módszerük, de ha az akkora zajjal jár, hogy az egész tömb hallgatja, akkor ki van zárva. Van két macskám, akik már az idegenektől sincsenek elragadtatva, de ilyen zaj szerintem idegösszeroppanást csinálna nekik. Nyilván sokkal rosszabb, mint mikor csak furkáljuk/furkálják a falat, pedig az is borzalmas hanghatásokkal jár akkor is, ha több emelettel arrább történik... Arról nem beszélve, hogy én sem akarom hallgatni egy fél órát se.
2015. szept. 16. 11:37
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát ha a macskád a fő szempont akkor inkább költözz vidékre...

Igen, panel falbontás 100.000es kategória, hangja ugyanakkora

2015. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Vidéken lakok, nem csak Pesten vannak ám panelok. A macskám csak egyik szempont a sok közül, bár elég fontos. Hogy jobban megértsd, nem fogok neki állni órákig tartó égszakadás-földindulás hangzavarnak, iszonyatos kosszal és költségekkel, azért, hogy szebbek legyenek az ajtók, főleg, ha ez a sok kellemetlenség még a macskákra is extra frászt hoz.


Hihetetlen amúgy, hogy egy rakás dolgot tök hanyagul sikerült megépíteniük ezeken a házakon, de ezeket a gagyi ajtókat olyan durván sikerült rögzíteni, hogy csak aki baromi bevállalós az tud tőlük megszabadulni. :)

2015. szept. 16. 12:53
 8/15 anonim ***** válasza:
A vidék alatt falut értettem, még inkább a kertes házat, ha már a macska a szempont akkor eleve hogy lehet panelban:) De ez egy másik kérdés:)
2015. szept. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Máskülönben, ajtókeret lecsiszol, kívánt színre fest, asztalos kihív, egyedi ajtó megrendelése. Máris meg van oldvazörgés nélkül, mondjuk a macska még mindig fejre fog állni a higítótól
2015. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nemtudom. Vidéki panellakás. Szerintem ha erősebben nekimennék, kiszakadna a helyéről...
2015. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!