Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zománcfestést hogyan javíthato...

Zománcfestést hogyan javíthatok foltokban?

Figyelt kérdés
Ajtót festettem múlt hét pénteken és a mai napra sem száradt meg, így sikerült elkennem, amikor megfordítottam... Nagyon örülnék neki, ha nem kellene az egészet újra festenem...
2015. szept. 17. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
hígítottad te azt a festéket? mert ha nem, és ennyi ideig nem száradt meg akkor az már sose fog
2015. szept. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elvileg nem szükséges hígítani. Elég hűvös volt mostanában, párás levegő kíséretében (és mindvégig kint hevert).
2015. szept. 17. 17:02
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
akkor is meg kellett volna száradnia. milyen festék volt?
2015. szept. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Trilak, matt fehér zománc.
2015. szept. 17. 18:24
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:

A festék dobozán rajta van hogy kell e hígítani felhordás előtt.


Ha nem keverted fel nagyon ! alaposan az elején akkor az emulzió stb nincs benne megfelelően a festékben. Vagy festés előtt volt valami a felületen pl kromofágoztad előtte aa régi festéket és túl hamar ráfestettél.

2015. szept. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem szükséges higítani, percekig kavartam a festéket felnyitás után és tisztességesen átcsiszoltam az ajtót, mielőtt rámentem festékkel!
2015. szept. 19. 12:37
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
Bár eltelt már pár nap.. Bátyám is festett most olajjal és az előzőekhez képest neki se száradt egy hét alatt rendesen meg. Gondolom mert nincs már olyan meleg és száraz idő.
2015. szept. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyre valószínűbbnek tartom, hogy az időjárás sokat számít. Valószínűleg lecsiszolom és lefestem újra, csak bent, amikor már elkezdenem fűzeni.
2015. szept. 22. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!