Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit tanácsoltok?

Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
A falaink tapétázva vannak, a plafonra meg vagy gipszkartont szeretnénk,(csak nem tudjuk hogy az egészet kell glettelni? Mert azt nem hiszem hogy szakember nélkül megtudnánk csinálni, így akkor kilőve..) vagy öntapadós tapétát, de olyat, ami fűrészporos vagy habszivacs jellegű, hogy jól elfedje a barázdákat, ugyanis egyáltalán nem egyenes a fal. Milyen üzletekben beszerezhető az öntapadós tapéta? Jó ötlet? Sima ragasztósat azért nem akarunk, mert nagyon meggyűlt vele a bajunk. Így egy egyszerű fehér lenne jó, amit még festeni sem kell.

2015. szept. 17. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Hazilag megoldhato. Sima fureszporos tapetat vegyel. Ezt direkt az egyenlotlen, oreg falakhoz talaltak ki. Ez egy sima papir, ami alatt lelegzik a fal csak fureszpor van raragasztva, ami egy kellemes texturat ad a falnak es takarja a hibakat.Egyszeru felragasztani, mert nem kell a mintat passzitani es a papir kulonben is jol tapad. A tapetazott falatt utanna festheted, kesobb atfestheted, ugyanugy mint a jol alapozott falat. En is meg tudtam csinalni.Egy nagy ecset es tapetaragaszto kell hozza.Egy asztal, amire terited a tapetat, szinevel lefele, majd a hatat bekened a ragasztoval, varsz mig egy kicsit puhul es a hosszukas tapetacsiknak a veget a falhoz rogzited, lefele haladva egy ronggyal lesimitod, kinyomva az esetleges levegobuborekokat. Nagyon jo munka, sok sikert, jo szorakozast
2015. szept. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az oldalfalon is fűrészporos a tapétánk. Csúnya az illesztéseknél, össze-vissza húzódott a ragasztás és festés miatt, így puklik, dudorok alakultak ki rajta. Valahol konkrétan nyílás van közte, annyira összehúzódott, ugyanis azt írta a net, hogy ne fedésbe ragjuk fel. Így is tettük, tökéletesen összeillesztettük, és gyönyörűen össze is húzódott. Fogalmam sincs hogyan hozhatnánk helyre. A ragasztó folt is ott maradt, úgyhogy muszáj még nem tudom hanyadjára is átfesteni.. A plafont épp ezért nem kockáztatjuk meg, főleg hogy itt ott mindig fel is válik.. azért írtam azt amit írtam!
2015. szept. 17. 16:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Öntapadós fali tapéta nem nagyon van.

Gipszkartont az oldalfal előtt kellett volna. De, ha a fűrészporos nem ment ezt ne erőltesd.

Alternatíva lehet a polisztirol "álmennyezet". Egyszerűen felragasztható (ha megfelel a felület), átfesthető.

Mondjuk nekem nem tetszik.

Ilyen:

[link]

2015. szept. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Ahol nem ér össz a két tapéta ott a környékét jól nedvesítsd be,majd ha eléggé átázott akkor puhaszőrű kefével a nyílás irányába simogasd mind a két oldalát.A papír alapú fűrészporos tapéta képes egy kevés nyúlásra is.Ahol pedig a ragasztó maradványok vannak ott folttakaró festékkel le lehet festeni de csak teljesen száradt felületet!!Ha a tapéta nedves:elválhat a faltól és hólyagosodás keletkezhet,Ha sokszor többször kerül átfestésre és nincs teljes száradás ebben az esetben foltosodás akár sárgulás is lehetséges.A ragasztó felületét fesd le fehér folttakaró festékkel ugyan olyan mint a Héra,Polyfarbe stb páraáteresztő képességgel de csak teljesem száradt felületre majd ha ismét csont száraz akkor átfestheted az egészet együtt.Aki olyan okosan leírta neked hogyan kell tapétázni az felhívhatta volna rá a figyelmedet,hogy a nedves papír tapéta nyúlik és a ragasztóra vigyázzunk ne kerüljön a felületre mert azt követően nem lehet egyszerűen el tüntetni!Én tapétázáshoz tapétázó kefét használok nem pedig RONGYOT mint azt írta az illetékes.
2015. szept. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!