Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy kell szerelni a kismegsza...

Hogy kell szerelni a kismegszakítók (külső és belső) közti területet?

Figyelt kérdés

A külső kismegszakító az áramszolgáltató tulajdona, le van plombálva és ők cserélik, ha elromlott. A lakáson belüliek meg az ingatlan tulajdonosáé.

Ha fejlesztés van (1 helyett 2 vagy 3 fázis lesz bekötve), akkor azt hogy kell megcsinálni? A külső kismegszakítók, mivel plombálva vannak, ezért azokból hogyan tud az ember vezetéket kivezetni?



2015. szept. 26. 19:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdés nem teljesen világos, mutasd meg egy villanyszerelőnek a helyzetet.
2015. szept. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Virágh Attila ***** válasza:

Ahhoz nem tudsz hozzányúlni a leírtak miatt, ezért csak a házon belülieket tudod cserélni, illetve bővíteni.

3L esetén az áramszolgáltató is kell, illetve 1L nagyobb teljesítmény esetén is.

2015. szept. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
A kérdésedből nem teljesen világos mit szeretnél. Olyan, hogy 2 fázis olyan nincs! Ha 1 fázisú mérőd van és azt szeretnél bővítettni 3 fázisra, akkor szükséged lesz egy regisztrált villanyszerelőre, aki megcsinálja a szükséges átalakításokat illetve a beadandó papírokat a szolgáltató felé.
2015. szept. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 dejko válasza:
szerintem arra gondol hogy több áramköre lesz,
2015. szept. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, szerintem egyértelműen a mért fővezetékre gond.

Csak, mivel már rég nem szerelek, és utálom az áramszolgáltatók hozzáállását, hát csak sejtem, hogy regisztrált villanyszerelő csinálhatja.

2015. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 dejko válasza:
de ha reg vill szer csinálja miért kérdez ilyeneket,ő úgyis megcsinálja
2015. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 dejko válasza:
Szerintem alap hogy megcsinálja az elmenőt
2015. szept. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A lényeg az, hogy a belső kismegszakítótól kezdve már találok ismerőst, csak a külső és a belső közti szakasz volt a kérdéses.

Két fázis: Tudom, hogy három van, de ha nem vezetik be mindegyiket, akkor elvileg lehet kettő is.

2015. szept. 28. 10:29
 9/18 Virágh Attila ***** válasza:

2 sose lehet

panelnál is ha három fázis van, azt osztják 3 felé, hogy egyenlő legyen a terhelés, és ne legyen fáziseltolás, mert az rengeteg plusz költség, és az élettartamot is negatívan befolyásolja

2015. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

De most végül is mit szeretnél? Mert én még mindig nem értem. Csak mért fővezetéket cserélni vagy bővítést kérni

1 fázisról 3-ra?

2015. szept. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!