Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hangszigetelő ablak. Megéri?

Hangszigetelő ablak. Megéri?

Figyelt kérdés

Forgalmas környéken lakunk és a közeljövőben ki akarjuk cserélni a régi ablakokat műanyagra. Viszont nagyon szeretnénk, ha jó hangszigetelők lennének, nem baj, ha drágább, de legyen jó minőségű és feleljen meg a célnak, csukott állapotban alig legyen hallható a forgalom zaja.

Van valakinek erről tapasztalata? Milyet éri meg beépíttetni?



2015. okt. 6. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég nehéz kérdés. Az utcai zaj "hangereje" akár 60-80 dB is lehet, az átlag új ablakok 30-32 dB körül szigetelnek. Ha az egyik üveget vastagabbra cseréled 4/6 mm, és hanglágy hézagtömítést tetetsz, akkor el lehet érni 36-38 dB-t. Utána már csak professzionális megoldások jönnek, több réteg ragasztott üveggel, közte hanglágy elválasztó réteg, stb. Méregdrágán.

Gyakran találkozom olyannal, hogy rábeszélik az ügyfelet a 3 rtg üvegre, hangszigetelés szempontjából nem előny, a hangsúly a két különböző vastagságú és emiatt más rezgésű üvegen van.

2015. okt. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát ez elég lehangoló :( Abban bíztam, ha végre kicseréltetjük az ablakokat, élhetőbb lesz a lakásunk, mert az út eléggé forgalmas.
2015. okt. 6. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagy zajnál nem tudom, mi lenne, mi csendes környékenb lakunk, de néha azért vannak hangok, természetesen. Durván jól hangszigetel a 3 rétegű, hőszigetelést tekintve 0.6-os ablak :) Nekünk a hőszigetelés volt fontos, de tényleg feltűnően jól hangszigetel. Csak épp azt nem tudom megmondani, hogy nagy forgalomnál milyen lenne.

Ez persze viszonylag drága, főleg, hogy nekem fa ablakok kellettek ;)

Bizonyára sokat számít a 3 üvegréteg...

2015. okt. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gomzoli ***** válasza:
A régi ablakokhoz képest még a sima két üveges hőszigetelt műanyag ablak is nagy előrelépés lesz. Sokkal kevesebb zaj fog behallatszani. Nem rekeszti ki teljesen a hangokat, de erősen letompítja.
2015. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!