Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nyílászárók cseréjénél lehet...

Nyílászárók cseréjénél lehet azzal spórolni, hogy olyan ablakokat tetetek be, amit nem lehet kinyitni?

Figyelt kérdés

Sok ablakos lakásról van szó, és az ablakok egy jelentős részét nem fogjuk soha kinyitni. Pl. mert mellette van egy erkély ajtó, vagy mert a szoba másik ablakain szoktunk szellőztetni. Gondolom másnál a légkondi/légcserélő is lehet erre indok, szóval el tudok képzelni több okot is a sajátomon kívül, ami indokolhatja egy nem nyitható ablak beépítését...


Arra gondoltam, hogy ha ezeket "nyithatatlanra" csinálnák meg ezeket az ablakaimat, az sem lenne számunkra probléma. Viszont ha ezzel olcsóbb tudna lenni a dolog, az nagyon jó lenne.


Tud valaki ilyen megoldásról? Lehet olcsóbb egy ablak úgy, ha nem nyitható? Esetleg ettől még jobb hőszigetelő képességei is lehetnek azon túl, hogy nem kerül annyiba? Ha tényleg olcsóbb tud lenni így, akkor mennyivel?



2015. okt. 3. 10:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Praktikusság szerint a légáteresztés hasznosabb nyitható ablakoknál , másrészt forróság után este több kitárt ablakon jön be a levegő . Nem látom a helységet , lehet jól gondolod és a megtakarítás a fontosabb .
2015. okt. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Csak egyetlen kerdesem van: hogyan tervezned tisztitani a nyithatatlan ablakaidat?
2015. okt. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Erkény van a külső felén, a tisztítás nem lenne gond.


Igazából megerősítést várnék arra, hogy 1) létezik ilyen, 2) olcsóbb a nyithatónál.

2015. okt. 3. 11:48
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi nemrég vettünk egy lakást, ahol olyan ablakokat csináltatott az előző tulaj, hogy a 3 részes ablak középső része nem nyitható. Azt mondta, így olcsóbb volt. Nem zavaró amúgy, bőven van így is nyitható ablak, jó huzatot is lehet csinálni, de takarítani kicsit nehezebb kívül, nekünk nincs ott erkély, nyeles ablakmosó kell hozzá.
2015. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ilyen, és sokszor olcsóbb is a nyithatós, pláne a több ponton nyithatósnál.

Nekünk is van ilyen, ugyanígy az erkélyeknél, a földről elérhető ablakoknál, sőt a padláson lévőnél is, ami háromszög alakban megy a háromszög két szélénél nem nyitható, csak középen. Ezeket is kényelmesen lehet takarítani a kinyitható részen keresztül.


Ha jól emlékszek akkor egy 150*240-es ablakunknál, ahol az egyik rész nyitható ott tízen pár ezerrel volt olcsóbb a sima egy ponton nyithatósnál, a több ponton nyithatósnál pedig húszon pár ezerrel. Persze ez gondolom függ attól, hogy milyen szigetelő tulajdonságút fogsz választani, mert van egy rakat belőlük.

Sokat fogtunk rajta összesen,anno ezért is mentünk bele.

2015. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 TappancsMancs ***** válasza:

Persze na ná! :) Mi még nem csináltattuk meg az erkély felőli részt, lakótelep, baloldalt nagy ablak (nyitható), jobboldalt erkélyajtó és fölötte kis ablak (nyitható). Az erkélyajtó miatt a két ablak biztos nem lesz nyitható mert szellőztetni is az erkélyajtón át szoktunk. Még az egész falrész cseréjén is gondolkodom szerintem az lesz belőle, mert ez egy régi vékony fa tákolmány. Kiveszem majd az egészet ha megvan az ajtó és az ablakok és ytonggal vagy mással, majd meglátom mi hogy megy oda, csinálok egy rendes falazatot, körbe meg fa vagy műanyag toldások. A két szélén is sok hely van így lehet az ajtó bekerül közelebb a fal mellé és a nagy ablak meg szélesebb is lehet. Így szebben kitöltené, most két oldalt van majdnem 20-20 cm.


Ha nem kertes a tisztításra tényleg gondolj és túl szélesre kihajolni se kelljen.

2015. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Hogy olcsóbb-e, azt nem tudom. Én úgy vettem a lakást, hogy még az előző tulaj cseréltette az ablakokat és az erkélyajtó melletti fix, nem nyitható. Mióta felkerült a redőny is, azóta szidom a volt tulajt magamban, ugyanis a redőny belső felét szinte lehetetlen lepucolni, csak ha kicsavarozom a tartókat alul, elemelem a redőnyt amennyire lehet és úgy próbálok benyúlkálni alá tollseprűvel..

Szóval, nekem nem jött be ez a megoldás.

2015. okt. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 TappancsMancs ***** válasza:
Uh 7-es ez jó észrevétel. Megfontolom. Ja. Vagy belső árnyékoló lesz belőle azok úgy is tetszetősebb megjelenésűek. De köszi nekem is.
2015. okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A belső árnyékoló csak a fény ellen véd, a meleg már "bejön".
2015. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, belső árnyékolóval nem mész semmire, attól még az üveg felforrósodik. A redőny a tuti választás, csak sajnos nem "kompatibils" a nem nyíló ablakokkal.
2015. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!