Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi terméskövet, ami a ház...

Régi terméskövet, ami a ház alsó részén található, körben, néhány sorban, mivel lehet bevonni, vagy felújítani? Ez nem csak vékony lap, hanem egész terméskövek.

Figyelt kérdés
Egy-egy darab már egy kicsit el kezdett málladozni a felszínén, bár kora ellenére a többség elég jó állapotban van. A betonfesték eltakarja, amit nem szeretnénk. Lehet pl. mélyalapozóval lekenni? Vagy valami más bevonó, felújító anyag?
2015. okt. 13. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes lemosni JOS technológiával (homokkal kevert víz, nagy nyomáson), aztán valami kőbalzsammal lehet konzerválni, de lehet, hogy nincs is rá szükség. Látni kellene, milyen kő és milyen állapotban van. Keress valami épület szobrászt, aki ilyesmivel foglalkozik. Házilag ne próbálkozz, tönkreteheted.
2015. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Házilag amit megtehetsz:

lemosod magasnyomású mosóval. Ez el fogja távolítani a gyengébb részeket is. Nem nagyon érdemes utána sem felületkezelni, de ha nagyon akarsz rá kenni valamit, akkor miután megszáradt, kend le plextollal.

2015. okt. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A nagynyomású mosózással én is egyetértek és csatlakozom #2-es véleményéhez. Tehát rendesen meg kellene tisztogatni. És időjárás álló bevonatnak a betonlakkot javaslom.

[link]

Én a kéményemet is betonlakkal kentem át háromszor. Ragyog azóta is, pedig a nap süti, az eső áztatja a fagy enné - ha tudná...

2015. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!