Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tető felújításból megmaradt...

Tető felújításból megmaradt síkpalát lehet beton alá összetörve töltésként használni?

Figyelt kérdés

Van kb 150 négyzetméter síkpalám, elvitetni nem vitetem el mert 400.000ft-ba került volna, így most egyenlőre a padláson pihen, és várja a sorsát.

Viszont tavasszal csináljuk a járdát körbe, és elég sok kb 30-40 négyzetméternyi betonozás lesz.

Arra gondoltam, hogy összetöröm jó apróra, és töltésként berakom a járda alá.

Az lenne a kérdésem, hogy be lehet tölteni a járda alá?

Mert hallottam olyat, hogy mivel nem olyan kemény mint a murva, vagy a sóderban a kavicsok, azért idővel széjjel megy a beton alatt.

De itt nyilván csak egy méter széles járdásról lenne szó, és max én a 85 kilómmal fogok rajta mászkálni, tehát nem lesz terhelésnek kitéve.

Plusz még térhálóval is be lesz vasalva.



2015. okt. 14. 14:53
 1/3 krek87 ***** válasza:
Be lehet rakni alá. Csak óvatosan az összetöréssel az azbeszt tartalom miatt! A pór belélegzése nem épen egészségkímélő. A bevasaláson gondolkodj el nem biztos, hogy érdemes. Max ha vékony a betonréteg talán csak akkor vasalj.
2015. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem raknám be. A járda alatt a kavicságy fagyvédelem miatt kell. Az összetört síkpala az azbeszt miatt igencsak egészségkárosító, azon felül pedig nem tömörödik rendesen. Alkalmatlan kavicságy helyett. Szánd rá a pénzt és vitesd el, akár több ütemben is.
2015. okt. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Vasat csak azért tennék bele, mert van annyi térhálóm, ami bőven elég lenne bele, és igazából csak kint rozsdásodik jelenleg is, szóval mindenképp elszeretném használni, mert nincs rá szükség.

Elvitetni nem fogom, mert egyrészt nincs rá annyi pénzem, ha lenne sem arra költeném, mert viccnek tartom ezt a hatalmas lehúzást, amit ezzel a síkpala dologgal csinálnak.

Apránként meg főleg nem lenne érdemes elvitetni, mert vagy egyszer rendelek egy 4 köbméteres konténert 29 ezerért, plusz a 400.000ft mert "veszélyes hulladéknak" számít a pala.

Csak egyszerre viszik el, apránként nem lehet ezt megoldani.

Mellesleg a hulladék lerakóban sem csinálnak vele mást, mint fogják és elássák a föld alá, csak előtte felveszik a hatalmas összegeget, valakinek ebben biztos nagy üzlet lehet.

Igazából úgy gondoltam, hogy mindenképp szeretnék egy ásónyomot kiszedni a jelenlegi járda alatt a földből, miután fel lesz törve.

És akkor kb 10-15cm plusz helyem lenne, azt tölteném meg palával, aztán bérelnék döngölő békát és össze tömöríteném, majd tennék rá egy 5cm sóder vagy murva réteget, és úgy rá a betont.

Védő maszkot persze viselnék, nem akarok azbeszt port szívni...

2015. okt. 14. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!