Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált lapnál hogyan oldható...

Laminált lapnál hogyan oldható meg ez a probléma?

Figyelt kérdés

Úgy vettük meg a panel lakást, hogy az erkély be volt építve és laminált lappal volt leburkolva. Tavasszal költöztünk, így nem volt eddig semmi problémánk.

Ahogy bejöttek a hűvösebb napok, felpuklisodott a parketta. Hosszában van tágulási hézag hagyva, szélességében viszont ugyan a szegélytől nem látszik, de vélhetően falig van tolva. Na most egy sávban szépen felágaskodott, mintha két oldalról megtolták volna. Félek rálépni, mert hatalmasat huppan, előbb-utóbb el fog törni szerintem.

Egyébként jó állapotban van, nem cserélnénk le ha nem muszáj, de nem tudom ez anélkül megoldható probléma e. Ragasztós, így az sem működik, hogy felszedjük és levágunk a végeiből.

Valakinek van valamilyen ötlete?



2015. okt. 25. 15:01
 1/2 Ágh Ferenc ***** válasza:
Szerintem mégis meg kellene győződni a szegő alatti állapotról, mert ha nincs hézag, akkor csinálni kell! Egy széles lapos véső könnyen végig vágja ezt a lapot! Még ha panel is, azért lehet, hogy szigetelték és lehet, hogy gipszkartont is használtak, akkor szerencsésebb esetben azt is ki lehet szedni a parketta mellől! Valamelyik megoldás biztos segít! (Lehet, hogy a szegőt rögzítették rosszul!)
2015. okt. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

jártam már így, és láttam már ilyet.

a probléma orvosolható, ahogy az #1 leírta.

fel kell szedni a szegély lécet, ha csontra neki van feszülve a parketta a falnak akkor levésni 1 centit favésővel a parkettából, vagy besüllyeszteni a falba, szintén véséssel.

2015. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!