Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Penész, doh, büdös levegő. Mi...

Penész, doh, büdös levegő. Mi lehet, az ok, mi oldja meg?

Figyelt kérdés
A lakás pici, minden nap szellőztetünk, az ablakok újak, de előtte is ugyanez volt,csak akkor még nem mi laktunk itt. A penész a sarkokban a plafonon van. A fürdőben folyik a víz a falról, nedves plafon. Ez ennyire intenzíven kb 1 hete tart. folyamatosan kezelem Savoval, próbáltam az ecetet, a szódabikarbónát, a hypot. A szag ellen elektromos illatosítót, kávézaccot, illóolajat,illatgyertyát,levendulát, kis tálkákban ecetet, szódabikarbónát, mindent kipróbáltam de semmi. Páramentesítőt is használunk, 75 feletti a páratartalom.A falak meszelve vannak de ez sem segítet Kimegyek és érzem magamon az állott bűzt.A ruhákon ,a hajamon, mindenemen. Teljesen el vagyok keseredve. A háznak nincs meg a külső szigetelése, de elvileg ezt hamarosan megcsináltatják. Akkor jobb lesz? Más okra már nem tudok gondolni. Valakinek ötlete? Hogy oldódott meg?

2015. nov. 4. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha jól záródó műanyag ablakok vannak, akkor szinte törvényszerű a dolog a rossz szellőzés miatt. Elképzelhető az is, hogy még az aljzat vízszigetelése sem megfelelő.
2015. nov. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy tetőtér. Így is alulról?
2015. nov. 4. 08:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Párátlanítógép oldja meg. Nálunk egy időben 90% volt a páratartalom, szerencsére a ház szigetelése rendben volt, csak még volt benne 40 tonna friss beton :) A padló úszott a vízben meg ilyenek. A gép (ilyen rendesnek van értelme, ami napi jópár liter vizet kiszed egy párásabb házból) napok alatt durván levitte a páratartalmat, úgyhogy egy utánpótlásos 75%-kal is tud mit kezdeni, de ha sokat kell mennie, az drága lesz, bár legalább télen fűt.


Azóta rég kiszáradt a ház, de így is kell a párátlanító, hiszen az ember sok párát termel, a fűtésünk pedig villannyal történik, nem szárít.

A szellőztetés télen sokat ér, máskor attól függ, milyen kint a páratartalom. Nedves nyarakon párásít a szellőztetés, de ha most esne, akkor sem érnék a szellőztetéssel kb. semmit, max. ha a leghidegebb órákban alkalmaznám. De száraz időben is elég kicsi a röpke szellőztetés hatása, hamar visszamászik a pára a falakból.

Órákig pedig nem fogom nyitva tartani az ablakot, bár néha előfordul, az pár órára meglátszik (bár ennél sokkal látványosabb a ház lehűlése), de utána itthon vagyunk, főzünk s újra 70%... Ez ilyen. Géppel lekergetjük jóval 70% alá, az már élhető s nálunk ugye nem jelent extra költséget sem, ugyanúgy villanyfűtés, mint hősugárzóval.


Azt tapasztaltam, hogy tartós 70% fölött penészedés van és kész, bárhol, pl. bútorokon, a ruhák érezhetően nem szárazak... Muszáj levinni.


A szigetelés kell, persze, de szerintem az azt a problémát szünteti meg inkább, hogy a hideg falakon, hőhidas részeken csapódjon ki a víz. 75%-nál már kiváló szigetelés mellett is penészedik a ház, nem kell extra hideg felület a kicsapódáshoz.

Nálunk ugye rengeteg víz volt bent a házban, sokáig tartott, de géppel elmúlt az a borzalmas szint, így is sok a pára, de kezelhető (csak nedves nyári napokon nem - SEMMIT nem tudunk tenni akkor. igyekszünk keveset szellőztetni, de valamennyit kell, párátlanító esélytelen, mert pokoli hőséget csinál... egyszer majd lesz párátlanító klímánk). Másoknál jön a víz valahonnan, amíg azt nem szüntetik meg, állandó kemény harc lesz.

S van, ahol csak rossz a szigetelés és a falakon s főleg a nyílászárók körül, illetve a nyílászárókon csapódik ki a víz s jelenik meg a penész. Ez törvényszerű s nem hinném, hogy sokat segítene a szellőztetés, valamit igen, de olyan alacsonyra nem viszi le a párát, hogy egy sokkal hidegebb felületen ne tudjon kicsapódni a víz. A lakás viszont könnyen kihűl, ami a párásság irányába hat.

Ja igen, hőmérséklet. Melegebb házban szárazabb a relatív páratartalom. Nálunk 18-19 Celsius fok van, így nehezebb a helyzet.

2015. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó ez sokat segített.
2015. nov. 4. 13:11
 5/10 anonim ***** válasza:

nekem nem érthető egy tetőtér dohos, és a házat szigetelik nemsokára?

gondolom jelenleg is van hőszigetelés kifele, ami kevés és rosszul kivitelezett, ezért penészedik a sarok. a dohos szag azért ilyen helyre mint tetőtér nehezen eszi be magát, még sosem hallottam. a ház szigetelése a tetőteret nem oldja meg, a tetőtér szigetelése nagyon vacak (penészes sarok)

Ezt egy teljes feltárás oldaná csak meg, mindent át kell nézetni szakemberrel, egy építésszel.

Kizárólag elektromos páramentesítőt használj, a többi nem sokat érő. [link]

valami hasonlót keress

2015. nov. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nálunk egyébként a hőhíd a legvalószínűbb ok
2015. nov. 4. 14:00
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, akkor rosszul fogalmaztam. Családi ház, ami eredetileg földszintes volt, majd erre húztak fel mégegy emeletet. Így lett úgymond 2 lakásos. Nem a tipikus csapottetős tetőtérre kell gondolni. Tehát van felettünk egy padlás is. De a földszinten lakók is penészednek :S
2015. nov. 4. 17:34
 8/10 anonim ***** válasza:

világos már.

itt van egy harmatponti táblázat. [link]

kiolvasható, hogy mikor csapódik ki a pára. -minél kisebb a belső hőmérséklet, annál alacsonyabb falhőmérsékletnél csapódik ki a nedvesség a levegőből.

Próbálj erre is odafigyelni, szellőztetni, és párátlanítót és páramérőt venni.penészt fújhatod savo stb, hogy a gomba pusztuljon. most ez a max amit tudsz tenni, figyelni a páramérőt, szellőztetni és mentesíteni.ablakohoz van résszellőző, szigetelés után talán arra is szükség lehet.

2015. nov. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hozzátenném, hogy nálam jó a szigetelés(és a kivitelezése), bár a gáz miatt vannak résszellőzők, de 80-90%-os páratartalom sem csapódik ki sehol sem.
2015. nov. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kész a szigetelés kívülről. Érezhetően melegebb van,a fürdőben kevesebb a pára. Szereztem egy páramérőt, 70-75ös párát mutat. Ezt a kölcsöngép egy-két óra alatt leviszi olyan 55 körülire. Szerintetek mennyi idő,mire kiszárad teljesen a fal,addig nem szeretnék kifestetni amíg nem szűnik meg teljesen
2015. nov. 21. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!