Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált parkettát szretnék...

Picihuszar kérdése:

Laminált parkettát szretnék falra ragasztani, valaki próbálkozott már ilyennel? És ha igen milyen ragasztót használt.

Figyelt kérdés
2015. nov. 8. 13:36
 1/10 JulesM111 ***** válasza:
Párnafa, majd arra fúrd fel csini szép fényes csavarral.
2015. nov. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, a ragasztás nem jó. Ugyanúgy kell feltenni, mint más faburkolatokat. Vagy párnafára, vagy vannak fa, vagy fém sínek, amikbe becsúsztathatod alul-felül.
2015. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ecetsavas szilikonragasztó.

viszont olyan falra ahol esetleg lepereg a festék vagy a mész, ne ragaszd fel mert parkettával együtt lejön az egész.

2015. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#1 #2 -nek üzenném, hogy én 4 éve egy egész falat laminált parkettával burkoltam le, és ecetsavas szilikonnal van felragasztva, azóta ott áll.

csavarozni is lehet de szerintem gusztustalan mikor virít a csavar feje a szép sík laminált felületen, mellesleg nem egy-két csavarról van szó, mint tudjuk.

akkor már inkább lambéria rejtve szegezéssel.

2015. nov. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Csavarozás kívülről valóban csúnyán mutatna. Ecetsavas ragasztó és párnafa. Válassz olyan fát ami viszonylag lapos, gondolom szeretnéd ha a falra simulna. Szóval lapos fa és elég széles is legyen min4 cm vagy+. Legyen egy alul egy felül és középen, vízszintesen.


Párnafák kimérése falanként, érdemes 1,5-2 cm rést hagyni közöttük vízszintesen a fal és a fa hőtágulása miatt.


Párnafát átfúrni 70 cm-enként. Majd süllyeszteni.


Csavar bele de még a túloldalt csak kilóg 2 mm, ezt a falhoz téve kalapáccsal átvinni a furathelyeket a falra, + vízmérték.


A jelöléseket kereszttel áthúzni (2 cm) hogy ha fúrás közben félremegy lássad a közepét korrekcióhoz.


Mehetnek a tiplik, majd a párnafák.


Parketták falanként kimér és egybe is ragasztható.


Ha széles a fal ketten jobb a falhoz emelni, párnafa előtte beragasztózva.


Támaszték előre kitalál kikészít.


Alulra gondolom szegőléc, azt meg szintén bevág majd csak hátul felragasztani (alul dilatálhasson).

2015. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
Van mégpár dolog majd jövök később. Ha alul nem szeretnél szegőlécet, sarkok és teteje. A fal egyenessége a legfontosabb mert felül látszik ha nagyon csámpás.
2015. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

purhab ragasztó és a falra közvetlen mehet


előtte alapozni rózsaszín cerezittel alaposan

2015. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:

Egyébként igazuk van akik azt mondják csak ragasszad fel. Már ha a fal alkalmas rá ezt meg kéne nézni. Ha nagyon régi vakolás és/vagy a glettelés festés vacak lehet akkor le is jöhet. Fúrtam már olyan régi vakolásba amit szó szerint egy fogpiszkálóval mint az összeállt homokot ki lehetett bontani. Olyankor elég egy kis terhelés és vakolattal együtt esik lefelé. De ha a festék pereghet helyenként akkor is. Ezt tényleg elsőre kéne csekkolni. Ha régi épület biztos érdemes.


A vakolást úgy ellenőrizd hogy nézd meg mennyire sima egyenes a fal, oda lehet tenni egy hosszú egyenes lécet vízmértéket valamit. Ha nagyon hullámos az lehet régi igénytelem vakolás de néhol el is válhatott a téglától. Kopogtasd végig és ha néhol kongó üreges hangot ad az cikis. Ha fúrtad már és egyszerűen túl gyenge az is rossz pont. A festéket meg úgy tudod ellenőrizni, hogy elég rendesen fent van e hogy ráragasztasz egy 20 centis maszkoló szalagot és lerántod. Ha rajtamarad a festék cikis. Annyi lehet max hogy pár kicsi pöttyöcske helyenként, de ne foltokban. Ha minden okés lehet ragasztani.


Nézd meg ezek előtt a fal egyenességét mert ha odakerül méteres magasságban egy egyenes "léc" és túl hepehupás a fal az csúnya lesz. Ha rányomod ráfekteted meg a léc lesz görbe. Bár ha nincs olyan rálátás a fal mellől még megkockáztatható, de ilyet nem szeretek magam csinálni.


Amúgy én megfontolnám egyáltalán kell e a falra gondolom lambéria helyett a parketta? Iskolákban rugdosónak a nagy igénybevétel miatt szoktak ilyet. De ott akár több száz gyerek naponta dínomdánom. Ott van funkciója. Otthonra én megfontolnám. A fali lambériázásnál szebb lenne de az is lejárt dolog. E nélkül is lehet egy otthon akár a legmutatósabb és legszebb mindenben. Ugyanazt a pénzt másba is beforgathatnád. Persze ha valamiért fontos akkor menjen.

2015. nov. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én pl a fiam szobája falát reluxA LAMELLÁKKAL RAGASZTOTTAM
2015. nov. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2015. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!