Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakásban érdemes a régi...

Panellakásban érdemes a régi alumínium vezetéket kicserélni?

Figyelt kérdés

2,5 mm-es vezetékek vannak bent,régi alumínium MM fal kábelek és szeretném kicserélni réz kábelre de egy vagyonba kerül!

Nem tudom,hogy nekiálljak-e egyedül kicserélni a réz kábeleket vagy elég csak felújítani a kötéseket,kicserélni a szerelvényeket és bent hagyni a régi alu kábeleket?!



2015. nov. 18. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi bent hagytuk, de nekünk nincs nagy fogyasztónk. Hűtőnek mosógépnek számítógépnek elég. Porszívózni nem szoktunk mert parkettánk van. Izzóink mind ledek, így azok sem fogyasztanak sokat.


Idáig nem volt gond, de már több mint 4 éve itt élünk, pedig egyszer csináltam egy olyan rövidzárlatot is ami nemcsak a kismegszakítónkat vágta le, de a mérőóránál lévőt is

2015. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Igen érdemes erre is beruházni .

Minden áram felhasználógép szereti,ha megfelelő feszültséget kap .Ez az élet tartalmukat is meghosszabbítja ,és úgy működnek ahogy kell .

2015. nov. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
229V-okat mértem itthon mindenhol. Az még bőven jó(akár műszer hibája is lehet), de úgy tervezik a gépeket, hogy 220-240között működjön, de van olyan is ami 110-240ig mindenhol működik
2015. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ágh Ferenc ***** válasza:
56%
30 éve szívjuk a vérét a hálózatunknak, eddig semmi probléma nem volt(vezetékügyileg). Automata mosógép, két hűtő, mikró, grill, stb. Szerintem, ha a vezetékek végei nincsenek nagyon lestrapálva, a mai fogyasztókat elbírják! Ha nagyon a végét járja a szerelvényeknél a vezeték, akkor javaslom egy sorkapocs beiktatását, persze a sérült végek levágásával, és akkor nem a falban lévő vezeték végeket strapálod egy későbbi szerelvény cserénél, hanem a sorkapocs utáni vezetékdarabot kötheted, akár cserélheted, ha kell!
2015. nov. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Joe.38 ***** válasza:
Nincs kàbelcsövezve. Tehàt nem.lesz a csere egyszerű. Pont ezèrt sokszor úgy marad. De sokszor ez nem okoz gondot. Vègei kicsit törnek amikor egy szerrlvènyt cserèlni kell. De hàt alluminium.
2015. nov. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%

Vasalni azért gondolom szoktatok, na az már komolyabb teljesítményfelvételt jelent, ahogy egy villanytűzhely is. Én most csináltam meg és szerintem nagyon megéri. Egyrészt eleve silány minőségű a villanyszerelés a panelokban. Másrészt meg ha már ilyen mértékű felújítás van, bolygatva a vezetékek, a végek nagyon rövidek, és könnyen sérülnek, törnek.

Nálam úgy van, hogy a válaszfalak tetején a holkerban futnak a vezetékek, a függőleges falon meg begipszelt hornyok vannak, csak ki kell vésni (könnyedén megy kézi vésővel is) Így persze viszonylag fix lesz a szerelvények helye, de könnyen megoldható ahhoz képest, amivel a villanyszerelők riogatnak (kábelcsatornázás, betonvésés stb stb)

2015. nov. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
27%
Szerintem állj neki. Nálunk biztos volt valami más gebasz is a rendszerben, de kb. naponta kétszer olvadt le a biztosíték. kicseréltük azóta semmi para. ezeket még a 30 évvel ezelőtti technológiára tervezték.
2015. dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Kicseréltem 3 nap alatt,teljes kábel csere,minden...kifogástalan és nem kell parázni!

2017. febr. 23. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!