Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes lecserélni egy V-fék-e...

Érdemes lecserélni egy V-fék-et egy 20K FT-os tárcsafékre. Ha igen egy ilyen szett 2 féket tartalmaz?

Figyelt kérdés

A biciklin amit néztem egy ilyen fék van: Alhonga aluminium V-fék

Nem értek annyira a bringákhoz ezért nem tudom megmondani, hogy jó lesz-e. Városban használnám minden nap kb 55Kg vagyok és néha lemennék terepre is. Régóta szerettem volna egy tárcsafékes biciklit de nem tudom, hogy jobb lenne-e mint a V fék. Tárcsafék ügyben nem akarok 20 ezer forint fölé menni de egy kis + még benne lehet.

Egy ilyen féket néztem ki magamnak:

Shimano Deore tárcsafék

Az ilyen fék szettek 2db-al jönnek vagy kettő fék szettet kell vásárolni egy biciklire?


Köszi a válaszokat előre is!



2014. aug. 24. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:

20ert valszeg csak egy lesz ha ujonnan veszed, plussz tarcsas agyak is kellenek plussz a villan es a vazon is kell lennie konzolnak, de sejtesem szerint ha van is tuti is amihez adapyer is kell..

Ha nem tarcsasak az agyak akkor meg egy huszast szamolj ta uj agyakra plussz fuzesre...kulon orom ha fekvaltokaros a bico mert akkor plussz 10 valtokarokra..vagyis 50-100kozott lehet disces a bicod

2014. aug. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Előző remekül összefoglalta. Még annyit, ha nem értesz a bringákhoz, ne akarj csak azért tárcsaféket, mert milyen jól néz ki. Mivel zömmel városban használnád, nem is használnád ki. A Deore fék pedig már komolyabb terepezésre, versenyekre való. Amit te leírtál, arra kb pénzkidobás (mint az összes többi tárcsafékrendszer, városra elég a V). Nem tudom, milyen bringát néztél ki, de valószínűleg nem olyan szintű, hogy megérje Deore hidrós fékekkel felszerelni.
2014. aug. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!