Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kb. mennyibe kerülne egy 40...

Kb. mennyibe kerülne egy 40 m2-es lakás teljes kifestése, ha magunk csináljuk?

Figyelt kérdés
2015. nov. 21. 06:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj!

Nem az alapterületet akarod kifesteni, hanem a falakat.

Az alapterületből nem lehet következtetni sem a belmagasságra, sem arra, hogy hány választófal van.

Na nézz körül és számolj!

Utána pedig azzal, hogy nem mindegy, hogy milyen minőségű festéket választasz.

2015. nov. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Minőségtől függ,mégpedig a fal minőségétől és a festékétől. Ha rossz alatta lévő szín pl sötét és te világosra akarod, már is drágább. Ajánlom a Polifarbe termékeit,remekül fednek és gyönyörű színei vannak.Én egy kettő literes zöld festéket vettem és egy egyliteres barnát, duplasorra volt elég! Nem is kellett több , pedig a fal szörnyen száraz volt , itta a festéket így tőbb is kellett. Kb 30 nm nyi volt. Saccra 5 ezer forintnyi festéket vettünk és abból maradt is. 😊 Úgy hogy ha valahol nem sikerült túl szépre lehet javítgatni. Ráadásul a fal amit festettem beázott volt,kiszáradt és lehullott a vakolat,én gletteltem sok helyen, ami azt jelenti hogy úgy szívja a festéket mint állat. Színtől is függ az ár.
2015. nov. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gomzoli ***** válasza:

utolsó:

ezért érdemes a festés előtti napon a száraz, nedvszívó falat lekenni mélyalapozóval.

Kérdező:

saccoljunk kb. 20-30 ezer Ft anyagárra, abban benne van a festék, és 2 db teddyhenger, egy nyél, és pár ecset. Ennyi elég lehet szerintem.

2015. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ezért írtam a festék árat! Én példát adtam, a falról nem tudjuk milyen úgy hogy az a kérdezőn múlik. Egy nagy henger kell kb 1500-2000 Ft lehúzóval, egy ecset 500ft.

Ha ecset van akkor jó a használt is csak legyen tiszta. Vödröt biztosan tudsz. Hengerből is ezer fajta van én láttam 1000 Ft ért is, de az olyan. Úgy hogy bolttól és falminőségtől is nagyon függ, szerint nem kerül annyiba. Ecset egy mezőgazdaságiba a legolcsóbb. De ha itt tartunk van 700 ft ért takarófólia, h csudiszép legyen minden. 😃

Tapasztalatból mondom, nem első amit festettem! 😉 Alapozót szokták ajánlani, de ha világos a fal akkor nem kell. Felesleges, ezek a festékek nagyon jól fednek. Nyilván nem a "teszkós"! 😊

2015. nov. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!