Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy 55 m2-es...

Mennyibe kerül egy 55 m2-es lakás kifestése munkadíjban?

Figyelt kérdés

2014. febr. 12. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
150-180 ezer körül. A mázolás az más tészta. Az még közel 100-120 ezer, persze függ az állapotától. Nem mindegy, hogy égetni, passzítani kell, vagy csak simán alapozni és zománcozni.
2014. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De inkább 200 + 150e + anyag, ami kemény 50e.
2014. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

"De inkább 200 + 150e + anyag, ami kemény 50e."

Micsoda? Van mondjuk egy 55m2-es 5milliós panelem valamelyik jobb sorsra érdemes városban és 400-ból festik ki? Na persze...

Egyébként szerintem tipikusan a festés az a munka amihez ha van egy kis affinitásod és nincsenek különösebb igényeid, akkor magad is meg tudod csinálni.

2014. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Rengeteg tróger munkát látni 100e ft-ért. No glettelés, no snejdolás, no takarítás, no garancia, no szakképesítés. Ablaküveg összekenve, ajtók hígítás nélkül mázolva totál megfolyásokkal csiszolás és gittelés nélkül, fal egyszer gurítva totális szürke foltokkal, minden szilózás nélkül feketén bólogat a tokok mellett a rés és a párkány alatt és a parketta szegélynél, radiátor mögött marad minden ahogy azelőtt, zsíros konnektorokat meg pucolja a tulaj ha akarja. Hja, így kifesti bármelyik Moszkva téri két hét alatt 100-ért és akinek ennyi az igénye az tényleg inkább csinálja maga.


Csak kíváncsiságból: leírnád a műveleti sorrendet pl. sima diszperziós falfestéshez 2 rétegű enyvessel festett szobafalra és enyhén pattogzó meszelt konyhára némi beázással spékelve? Csak kíváncsi vagyok tudod-e, hogy hány művelet és mennyi féle anyagra van szükség egy tiszteséges munkához.

2014. febr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg nem az számít hol laksz. Budán a II. kerületi Tescoban ugyanúgy 250 ft egy liter tej mint Kisvárdán, hiába az egyik helyen 30 mila egy 55 nm-es lakás a másik helyen meg 2 millió.
2014. febr. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

belső ajtók festése:


leszedni kiszedni a zárakat, kivinni egy műhelybe, kitömni a réseket, alapozni, festeni kétszer. kompresszorral. Ehhez olyan helység kell, ahol elfér az 6 ajtó lapjára fektetve. 4 szer kell várni a száradást stb. Lecsiszolni az ajtótokot, kitömni a fal melletti részeket, alapozni és festeni kétszer, ecsettel. Mindehhez nagyon jó festéket kell használni.


no ez önmagában 6 ajtó esetén 60 ezer, szerintem

2014. febr. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én saját magam festettem ki a házat,160nm és 70%-ba nagy belmagasság.Minőségi festékkel csináltam mert ahhoz,hogy az olcsó félével szép legyen már festő kell.Szép lett és csak anyagdíjba volt :D

Anno 5 éve csináltattunk meg egy 50m2 körüli lakást....festés/mázolás 300ezer körül :(

Itt egy kb árlista kalkulálásra: [link]

2014. febr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokan elfelejtik, hogy pl. a burkolás 30-40 évig jó, de ha 5-6 évente nem festet az ember a belvárosban, az már azt eredményezi, hogy 2 réteg is kevés lehet a tuti fedéshez. Átlagosan az emberek 10 évente festetnek, ami azt jelenti, hogy évente 30-40 ezret kéne megtakarítani erre a célra. Ismerek olyan dohányost, aki egy hónap alatt elfüstöl ennyit. Egy normális 3 fős brigád 2-2 nap alatt lezavarja ezt a melót, ami annyit tesz, hogy 12 munkanap egy embernek. Viszont ha hívsz egy olcsó trógert, azt kerülgetheted egy hónapig. Esetleg ha egy laikus tulaj belehúz, annak mindennel együtt 3 hét mázolással, takarítással és ugyan spórolt 300 ezret, de elment vele 15 napja és nem biztos, hogy olyan lesz amilyennek kell. Kivételt képezhet a diszperzióssal a diszperziósra verzió, mert az lényegesen könnyebb, de azt is lehet rossz arányban hígítani, rossz arányban felhordani, rosszul oszlatni, foltosan kenni az erősebb színeket stb...
2014. febr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!