Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Konyhában van nekünk 2 db...

Konyhában van nekünk 2 db ablakunk az egyik már korszerű dupla üveges, nyitható fa ablak de a másik csak szimpla üveg régi, ami nem is nyitható, az utóbbit cserélnénk ki üveg téglára ha jól szigetel?

Figyelt kérdés
Elsősorban az üvegtégla hőszigetelő képességére gondolok? mennyire érdemes ezt használni, vagy inkább rendes ablak kellene? Ennél nem fontos a nyithatóság.

2015. nov. 28. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyre ne rakjatok üveg téglát .Az csak olyan helyre való.ahol nem számit milyen a hőmérséklet,csak a fény .

Sajnos mi is befürödtünk ezzel,de sajnos 20 évvel ezelőtt nem volt más lehetőség arra,hogy a szobák több fény kapjanak .Nyáron mikor a nap rásütött,fűtött mint egy radiátor.Télen viszont,mint egy hűtőtest működött,lecsapódott a pára rajt.A lefolyt víztől csupa egy penész volta fal alatta .Remélem megfogadod a tanácsom .

2015. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem, mert érdekelt a dolog, bár régről úgy emlékeztem, hogy az üvegtégla rossz hőszigetelő. Nos, a sima valóban az, de vannak jobb hőszigetelésűek, persze jóval drágábban... (Nekünk az se lenne jó, de nekünk tripla üveges, passzívház szintű ablakaink vannak :) Költöttünk szigetelésre, mit mondjak.)

Szerintem jobban jártok egy fix ablakkal, az jóval olcsóbb is, mint egy nyitható s ha csak egy dupla üveges közönségeset vesztek, főleg nem lehet nagy összeg, bármekkora is az ablak.

Plusz az ablakon azért több fény jön be s ki lehet látni rajta :) Ha nem szép irányba néz, akkor max. tesztek rá függönyt vagy valamit. Bár be is lehet falazni, ha olyan a helyzet, de gondolom, jól jön a fény.

2015. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
Előbbiekhez hozzátenném. Szerintem annyira nem egy nagy dolog az üvegtégla. Egy szép ablak szebb. Szerintem 10 év és sehol se lehet hallani róla.
2015. nov. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:
Ha neten beírunk olyan kereséseket amik egyszerűek, home otthon ház lakás villa residence akármit. Nézd meg hány ezredikre látsz üvegtéglás és szép házat. Többedik napra egyet. Talán. Ahol futná bármire nem használják.
2015. nov. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor csak az rendes ablak lesz a megoldás.
2015. dec. 2. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!