Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Indokolt az alagsori födém...

Indokolt az alagsori födém szigetelése?

Figyelt kérdés

Panelházról van szó. Külső szigetelési munkák folynak. A voltaképpeni földszint az alagsori tárolók és garázsok szintje. Ez hűvösebb, de nem hideg, plusz az épület lábazati szigetelést is kap. Hallottam, hogy ennek az alagsori szintnek a födémét is szigetelni akarják.

Nekem nem tűnik logikusnak, anno a házunk szigetelésekor a lakószint plafonját is megcsináltuk, de a pincéhez hozzá sem nyúltunk.

Tehát a panel pincefödém-szigetelés indokolt, vagy inkább csak egy fajta lehúzás, ahogy sejtem?



2015. nov. 30. 13:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha fölötte lakások vannak, hogy a fenébe ne lenne szükséges. Ugye te nem a földszinten laksz? Mert akkor fontosnak tartanád. Én is panelban lakom, alattunk pincék vannak, nálunk a lakásban van 20 fok, a plafon magasságában 21, míg a pincében most 12, de télen lemehet 6-8 fokra is. Kedves kérdező, hol laknál szívesebben? A földszinten, ahol mi, vagy fölöttünk? Na ugye?
2015. nov. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, kell szigetelni a pince födémet. A földszintiek jó hideg lehet a padlója. (Egyébként régen ezeken a helyeken használták a jó kis azbeszt szigetelést. Később ezt is kispórolták. Utólag nézve jobb is...)
2015. nov. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!