Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy 20 m2-es...

Tamás0002 kérdése:

Mennyibe kerül egy 20 m2-es szoba "parasztgerendás" födémének belső szigetelése 15 cm üveggyapottal és gipszkartonos álmennyezet készítése?

Figyelt kérdés

2015. okt. 3. 08:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most komolyan mi nézzünk utána mennyibe kerül a szigetelés és a gipszkarton m2-e?
2015. okt. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
aha :) még szép :)
2015. okt. 3. 08:48
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor sose tudod meg mennyibe kerül!
2015. okt. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Belülről nem szigetelünk. A padlásra teríts kőzetgyapotot, többet ér olcsóbb is és a gerendák is látszani fognak, ha rendbe teszed gyönyörű lesz
2015. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Számomra csúnya a sötét színe miatt, meg pokhálófogó csak, és nem is egyenletes a gerendák végett, nekem jobban tetszene a sima egyenes, fehér mennyezet.
2015. okt. 3. 19:12
 6/13 anonim ***** válasza:
A hőszigetelés akkor is a "hideg oldalra" való. Különben párásodás van
2015. okt. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, viszont mi tárolásra is használjuk a padlást van ott csomó dolog, asztal,kerékpár,régi tankönyvek,stb. Másrészt nem egyenletes a sáros-nádszövetre,kb 5 cm-es betonozás van amit előző tulaj csinált.Szó mi száz drágább lenne fent szigetelni mert ki kellene egyenlíteni simára és járható szigetelés kellene, aminek van valami teherbírása is, mivel tárolásra kell a padlástér.
2015. okt. 16. 17:57
 8/13 A kérdező kommentje:
De hisz az ilyen tekercses üveg vagy kőzetgyapot az pára áteresztős. Az nem jó ? És ha nem rakok szigetelést csak álmennyezetet készítek ?
2015. okt. 16. 18:12
 9/13 A kérdező kommentje:
Kép a belső mennyezetről: [link]
2015. okt. 16. 18:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Én terítenék valami hőszigetelőt a padlásra, utána csinálnék egy álmennyezetet, de lehet, hogy akkor már inkább a gerendákat festeném át (tudom ismétlem magam, de szerintem ez a legszebb plafonmegoldás)

Ha bentre teszed a hőszigetelést, akkor a benti levegő meleg, a faszerkezet hideg. A meleg levegőből a pára a fára fog kicsapódni.

Ha a padláson van a hőszigetelő, akkor a faszerkezet átmelegszik, és száraz marad. A padláson a levegő hűvös, ezért nem szállít párát a hőszigetelésbe.

belülről való hőszigetelés hőhídmentes kialakítását ráadásul a mestergerendák nehezítik

2015. okt. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!