Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kéménybélésnek milyen vastag...

Kéménybélésnek milyen vastag rozsdamentes acél csöveket gyártassak? Elsősorban vegyes tüzelésű kazán miatt.

Figyelt kérdés

0.6 vagy 0.8 millimétereset?

Nem tudom a 0.6 elég e lenne, mert egy kéménybe van kötve a gáz, és abba a kéménybe a belekötve a v.kazán is.

Gáznak nyilván elég lenne az alumínium bélés is.

Most nekem a 0.8-at ajánlották, de olvastam róla hogy a 0.6 is elég lenne a kazánhoz is, de mivel 12 méter bélésről lenne szó, meggondolandó, hogy milyen vastagságút teszek bele.

ugyanis a 0.8-nak 18.000ft/méter az ára, a 0.6-nak pedig csak 11.000ft/méter.

És ez csak az anyagár, szerencsére magam is megtudom csinálni, mert már csináltam hasonlót, csak ott ugye alkalmazottként azt csináltam amit mondtak, nem az anyagminőség és a vastagság volt a lényeg, hanem hogy a munka precízen meg legyen csinálva.

Így sajna fogalmam sincsen, hogy milyen vastagságút tegyek be.

Volt hogy nem hogy 0.6-ot tettünk be, hanem csak 0.55-öt ugyan úgy vegyes kazánhoz.

Ezt kérték, mi meg nem foglalkoztunk vele mennyire lesz tartós, és sajnos azóta sem derült ki hogy bírta a strapát.

Egy régi családi házról lenne szó, szóval itt elsősorban nem a kéményeseknek akarok megfelelni, hanem saját érdekemben szeretném kibélelni a kéményemet.

Mert amúgy a kéményesek évek óta leszarják hogy a gáznál sincs kibélelve a kémény, és arról nem is beszélve hogy a v.kazán is ugyan abba van belekötve.

Lehetőség nincs másik kémény falazására, mert egy új Leier kéménnyel talán olcsóbban is kijönnék, de sajnos a pincéből indul a kémény át a lakótérben félig egy válaszfalban, így csakis a bélés jöhet szóba.

Szóval most már csak az a kérdés, hogy a 0.6 vajon elég e lenne?

Valakinek valamilyen tapasztalat?



2015. dec. 5. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
hmm ***
2015. dec. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

A választ nem tudom,viszont megakadt a szemem ezen:

"...mert egy kéménybe van kötve a gáz, és abba a kéménybe a belekötve a v.kazán is. "

Ha magadnak csinálod,ez igen veszélyes!!!

Évtizedekkel ezelőtt,amikor még nem volt ennyi hülye szabály,már akkor sem volt szabad a vegyest,és a gázt egy kéménybe kötni.

2015. dec. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Gázkészűléket tilos bekötni más kémény be .Ezért még büntetés is jár .Ellenőrzéskor le is zárják s gáz készüléket .

Szilárd anyagok tüzelésénél is,egy fűtő készüléket szabad bekötni egy kéménybe .

Igy gondolkodj a fűst elvezetésről .

2015. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok oktató jellegű választ.

Meg azt is hogy senki nem a kérdésre válaszolt.

25 éve így üzemel a kémény, minden évben jönnek a kéményesek és eddig egy árva mukkot nem szóltak.

Ha annyira "tilos" lenne akkor nyilván beböfögnek valamit, de eddig valami csoda folytán nem szóltak.

A másik pedig leírtam, hogy nincs lehetőség külön elvezetni a gázkészülék és a v.kazán füstjét, ha lenne akkor nem bajlódnék a béléssel, ennyi.

Ha fejen állok akkor se tudok egy másik kéményt kihúzni, mert nincs lehetőség rá, és az egész házat pedig nem fogom szétverni ezért, hogy a pincéből kifalazzak egy 12 méteres kéményt.

Nem kioktatást kértem, annak idején a kéményes és a gázos is átvette így az egészet, és mint leírtam már párszor, azóta se szólt érte senki(eddig csak 25ször voltak kint), sem a kéményesek, sem pedig a gázosok.

Új háznál nyilván más szabályok vannak, ott ilyet nem lehet csinálni.

Egyébként pedig annyi eszem van, hogy a két készüléket nem egyszerre üzemeltetem, meg eleve nem is lehetne, a másik pedig több mint egy méteres eltolással vannak bekötve a kéménybe.

2015. dec. 5. 21:20
 5/9 A kérdező kommentje:

"Szilárd anyagok tüzelésénél is,egy fűtő készüléket szabad bekötni egy kéménybe"


Ez nem igaz, eltolással max. két készüléket lehet egy kéménybe bekötni.

Olvass utána, ha nem hiszed.

2015. dec. 5. 21:23
 6/9 anonim ***** válasza:

T kérdező! #1 vagyok- ha vissza nézel nem szóltam a témához, de most felháborít a jellemtelen kioktatásod! Vasszus ami 25 éve jó volt az sajna ma már nem ! Naponta hallani szénmonoxidban … st híreket! Én sem tegnap tanultam a szakmámat, és ép.ip. vállalkozóként dolgoztattam, tehát van rá látásom!

Nyugodtan fejre is állhatsz, mert tuti van lehetőség csak a „pofád nagyobb a tehetségednél! Mert ha belekötnének-amiben biztos vagyok lenne aki belekössön-talán jan 1 től lesz is , mert nem a kéményseprők fogják ellátni-de gondolom néha hallgatsz híreket-és akkor fogsz találni megoldást!


Nos ennyit szerettem volna még kioktatáskén-mint írtad! Ne felejtsd el a pirosat lenyomni mert arra biztosan lesz eszed! Tudod Én + laszärom...

Ja és helyesírásomba beleköthetsz okos jancsi szeg! :)

2015. dec. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a csatornát is a kéményen keresztül vezesd ki, úgy lesz a tuti.
2015. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Milyen sok ostoba ember jár ebbe a kategóriába is :D

A kérdező feltett egy kérdést, ti meg mindenféle okoskodásokat nyomtok le...szégyen amit műveltek :D

Főleg a #7

2015. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7: [link]
2015. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!