Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fa ablakkeretbe milyen módszer...

Fa ablakkeretbe milyen módszerrel tudok szigetelésnek nútot vágni?

Figyelt kérdés

Van erre valami célszerszám?


[link]


Esetleg valami sin szerű vezető, ami segíti a vágást?

Fúróval végig fúrogatni?

Vagy rezgővűgóval bemélyítgetni?

Lehet, hogy a mesterek is dekopir fűrésszel csinálnák meg?



2015. dec. 12. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Nútmaróval.


[link]


Nem tudom milyen széles nút kell hozzá, de még esetleg alternatíva lehet a lapostipli maró is. Lehet állítani az "asztal" dőlésszögét, a marófej mélységét.

2015. dec. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hopp most találtam egy ilyet:


[link]


Nem ismerem milyen, meg ahogy nézem sok állítási lehetőség nincs rajta.

2015. dec. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én a helyedbe nem küszködnék vele.

vagy vennék öntapadós szigetelést, vagy egyszerűen levágnám erről azt a részt ami a nútba ülne bele, és utána szilikonnal beragasztanám.

ilyen utólagos ablakba való nútmarás nem egy egyszerű történet, és szakértelmet meg gépeket igényel.

a másik pedig, hogy csak ezért venni egy nútmarót tök felesleges, többe kerülne a leves mint a hús.

2015. dec. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Van egy jobb és egyszerűbb módszer, nem kell nútot marni hozzá! Az ablakkeretet a záródási résznél végignyomod szilikonnal, zsírpapírt raksz rá, majd rácsukod az ablakot, és kb. 1 napig úgy hagyod. Utána csak leszeded a zsírpapírt, és tökéletesen fog tömíteni a szilikon. Nálunk így csinálta meg az ablakokat az előző tulajdonos sok évvel ezelőtt, és most is tökéletesen záródnak az ablakok. És régi, dupla ablakos nyílászárókról van szó.
2015. dec. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Létezik hozzá egy speciális markolat amibe a marógépet rögzíted és egy trapéz formájú marófej .Szerintem a [link] a gumit árulják biztosan tudnak segíteni.
2015. dec. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!