Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van egy ajtó, amin megjelent...

Van egy ajtó, amin megjelent a penész, azt mivel tudom leszedni? Utána, ha leszedtem le akarom festeni. Hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés
2015. dec. 18. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Tisztítószer szivacs. Majd. Hígító ecset festék.
2015. dec. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
valami speciális penészeltávolítóval kell? Szerintem beleitta magát a penész a faajtóba. El akarom kerülni, hogy ujra megjelenjen festés után.
2015. dec. 18. 16:59
 3/7 anonim ***** válasza:
lecsiszolod, fested. Lehet kapni festékbe való penészgátlót, azt tegyél bele.
2015. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jean, a szomszéd szobában alszik a feleségem. Ha rászáll egy légy, üsse agyon. (Szegény Jean hét évet kapott.)
2015. dec. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a kérdésre válaszoljak:

Ha egy (használatban levő) ajtón megjelenik a penész, annak oka van. Valószínűleg ott van a szoba harmatpontja. Kint hideg van, bent fűtesz. A levegő párás, ez a pára a leghidegebb ponton fog kicsapódni. Ez jelen esetben az ajtó.

2015. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 István1979 válasza:
Ha egy spicnivel ráfújsz hipót, az nagyon gyorsan eltávolítja a penészt. Súrolni se kell. Én a fehér festett falról szedtem le így.
2015. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hello. Ritkán szoktam válaszolni, de hasonló probléma volt nekem is. Már előttem megírták, hogy vannak háztartási boltban kapható penész lemosók. Ezekkel az a baj, hogy ha sikerül is, másnap ugyanúgy élőjöhet. Azt is nagyon szépen leírták itt, hogy miért lehet a penész. Tehát ha nem akarod, hogy újra megjelenjen mindenképpen a páratartalmat kellene csökkenteni a lakásban. Kevesebb mosás, többször nyitni ablakot (fontos: nem hosszú hanem többszöri rövid időre). Ezeket nagyon nehéz kivitelezni, mert mosni azért muszáj. Én a ruháknak a szárítógépet javaslom mindenképp. Továbbá páraelszívót kellne venni. De ott is nagyon fontos, hogy vmi komolyabbat ami megfelel lakás vagy helység négyzetméterének. Ezzek a két géppel "csak" az a baj, hogy nagyon nagy beruházás egy átlagos magyar családnak. Ha a neten utána olvasol, mindenki ezt javasolja, de tényleg bevált módszer.

És végül a festés. Én csak akkor festenék ha megszünt az oka penésznek, mert ha nem ott akkor majd máshol, de élőjön. Hosszútávon köhögést és egyéb kellemetlen dolgot okozhat. Szintén leírták előttem, hogy festékbe lehet keverni penészgátlót. Én azt javaslom, hogy inkább olyan festéket kell venni amiben eleve benne van, de semmiképpen sem szabad mind a két festés módszert alkalmazni, mert oltani fogják egymás hatását! Nekem nagyon beváltak ezek a módszerek, remélem másoknak is tudtam vele segíteni. U.i: elnézést, ha vmi hiba van az írásban, de telefonon írtam. Sok sikert!

2015. dec. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!