Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Sokat számít milyen vastag a...

Sokat számít milyen vastag a kőzetgyapot szigetelés?

Figyelt kérdés

Inkább kőzetgyapot, mint EPS, jobban kedvelem a természetes anyagokat, viszont érdekel erről kinek mi a véleménye. De nagyon befolyásolja a pénztárcámat (fűtés szempontjából), ha 10 centis kőzetgyapot szigetelés helyett 12 centist választok? Vagy esetleg, ha tehetem válasszak ennél is vastagabbat? Ismerem a k érték kiszámolást, nyílván, ha a nevező kisebb annál kisebb lesz a végeredmény, de, hogy ez mennyire döntő amikor fizetem a számlát?

Mennyiért szokták feltenni, bevakolni és nemes vakolatozni (nm2 ár)? Kb. mennyibe kerül egy 150nm falfelület becsomagolása kőzetgyapottal?



#kőzetgyapot #EPS #kőzetgyapot ár
2016. jan. 2. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen a meglévő fal? Tégla, B30, stb.? És milyen vastag? Nagyon nem mindegy.
2016. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
40 centis sima tégla. 1976-ban épült ház.
2016. jan. 2. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Most a hőátbocsátás U=1,40 körül, 10 cm hőszigeteléssel U=0,32 körül, 12 cm esetén U=0,26 körül. Jelenleg a követelmény U=0,24. Vagyis a 12 cm nagyjából megfelel. Ne felejtsd el, hogy egy átlagos földszintes szigeteletlen háznál a falon és födémen 30-30% energia megy el, a többi 40% a padlón, nyílászárókon.


Ha csak a falat hőszigeteled, 10 cm esetén a teljes hőveszteség 24%-kal, 12 cm esetén 25%-kal csökken.

2016. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Erre voltam kíváncsi! Köszönöm! Mennyibe kerülne mindennek felrakása (putzolással együtt)? Tetőtérben a szarufák közé és a födémre is kell a szigetelés? Gondolom így van értelme. És ezekből milyen vastagság szükséges?
2016. jan. 3. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:

A padláson csak a födémre kell teríteni, a szarufák közé csak beépítés esetén (akkor meg a födémre nem kell). 15 cm a szokásos. Ha fafödém, csak ásványgyapot jöhet szóba, fóliázás nélkül. Papírral, ritka deszkázattal lehet védeni a portól. (Ha elporosodik, csökken a hatékonysága.)


Árakat helyi kivitelezőktől kérdezz, az még nem kötelez semmire...

2016. jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Valószínű is, hogy meg kell kérdezzek néhány kivitelezőt, mert interneten szinte semmit nem találtam. Egyébként Te hogyan látod ezt a kőzetgyapot és EPS kérdést? Ez ízlés kérdése? Mert kőzetgyapotról annyit hallottam, hogy egészségesebb bent a légtér és a klíma is más lesz az EPS-el szemben.
2016. jan. 4. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!