Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szeretnénk kicseréltetni a...

Szpigi1 kérdése:

Szeretnénk kicseréltetni a lakásban a bejárati ajtónkat. Adódott a kérdés, hogy műanyag vagy acél bejárati ajtót válasszunk. Van valakinek Hi Sec acél biztonsági ajtaja? Mi a véleményük róla?

Figyelt kérdés

Itt meg lehet nézni (85900-ért beépítéssel együtt)


[link]


2016. jan. 5. 08:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2016. jan. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

1: minden ajtót ki lehet nyitni, nem is ilyen barbár módon

De ha a hagyományos fa ajtónak nekiesel baltával, persze, hogy azt is tönkre tudod tenni.

Hülyeség ez a videó.

Na meg nehogy már senki ne vegye észre, ha ennyit csesztetik az ajtódat.


Szerintem az acél szebb, a műanyag viszont állítólag biztonságosabb. Na nem betörés szempontjából. Hanem ha tűzeset van. Állítólag, akkor nem szerencsés a fém.

2016. jan. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Kettes, kicsit sok a pontatlanság. A tűzgátló ajtók mind acélból vannak, találd ki, melyik ég jobban az acél, vagy a műanyag... És a műanyag ajtóban is van acélbetét, főleg betörésvédelmi okokból.
2016. jan. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

3: Nem arról van szó, hogy elég.

Hanem, hogy bennragadsz a lakásban tűz esetén, mert a hőtágulás miatt nem tudod kinyitni. Vagy nem tudják könnyen rádtörni a tűzoltók, hogy kimentsenek.

2016. jan. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

a video nem arról szól, hogy konzervnyitóval is ki lehet nyitni az ajtót,hanem arról hogy sörös doboz vastagságú szarból készül némi papír szigeteléssel.

Ajtóbeépítő szakemberek nyilatkoztak ezekről a kínai fostalicskákról, hogy semmilyen alkatrész nincs hozzá, ha elromlik a zárban vagy a zsanérban valami, dobhatod ki az egészet.

2016. jan. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

nem kell itt osztani az észt, ha 0,5mm-es horganyzott acél lemezből van az ajtó akkor max panelba való, családi házba nem.

az igazi biztonsági lemez ajtók nem itt kezdődnek, és jóval hatékonyabb a hőszigetelésük is.

90 ezerért nem ilyet fogsz kapni.

2016. jan. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A jó ajtónak bizony jó ára is van .Nem csak a betörhetése fontos,mert minden ajtót ki lehet nyitnyi,vagy beszakitani,hanem a hőszigetelése is .A gagyi papir szigetelésüek elléggé olcsók.Épp ma voltam árajánlatot kérni,100 fellettiek a jó ajtók ,amik meg szebbek is,az ár is emelkedik egyre jobban .
2016. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én már szereltembe fa ajtót, és műanyagot is.

A kínai acél ajtókkal nem is próbálkoztam.

Igazából egyikkel sem voltam megelégedve.

A fa az vetemedik, és festeni, lazúrozni kell pár évente, viszont nekem masszívabbnak tűnik betörés szempontjából.

A műanyagot nem kell kenegetni, de szerintem ha egy nagyobb darab ember nekimegy, át is megy rajta.

A biztonsági rács a tuti.

2016. jan. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

hi-sec ajtónak 5 perces az áthatolási minősítése. gyenge pontja a tok, ami hajlított lemez, és a valóban másolhatatlan kínai kulcs, mert ilyen európában nincsen, viszont 3-6 perc alatt nyithatóak. de vannak cégek akik ennek az ajtónak a gyenge alkatrészeit cserélik jobbra. ha a két cilinderbetétet (ami kínai szabványméret) cseréled ki, már jobb ajtót kapsz.

a műanyag ajtók sok ponton záródó(erkélyajtó szerűen) zárai nem biztonsági jellegű, a pát mm fogás miatt, könnyen befeszíthető.

2016. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Szerencsére sikerült élőben is megnéznem az újonnan beépített ajtót a szomszédnál. Nincs ezzel semmi baj.

Persze nem csúcskategória, de egy lakásba biztosan jó.

2016. jan. 7. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!