Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakásunkat felújítjuk,...

TepsiHapsi kérdése:

Panellakásunkat felújítjuk, nemrég vettük. A villanyszerelést nem mi csináljuk. Mi alapján választanátok (választottatok) villanyos szakit? A vezetékek cseréje közben mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

A villanyszerelés és a radiátorcsere kivételével mindent mi csinálunk. A radiátorcserét egy közeli ismerős végzi, így azzal nem lesz gond. A burkolást és a festést mi csináljuk, mert viszonylag sokat dolgoztunk mesterek mellett. De a villanyvezetékek cseréjét nem merjük bevállalni, hallottunk és láttunk már ezt azt, sajnos.

Tapasztalatok kellenének elsősorban, hogy mire figyeljünk oda a munka alatt/előtt.



2016. jan. 7. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Referenciát kérjetek mindenképp.
2016. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

dug aljzatokhoz 2,5mm-es vezeték legyen, ez fontos!

ezt el szokták kummantani, mert a sima 1,5-mm-est használják, ugyanis azzal könnyebb melózni.

csak árban nem mind1, mert jóval olcsóbb a 1,5mm-es, de simán felszámolják a 2,5mm-es árat érte.

1,5mm-es max világításhoz szabad használni.


itt pedig megtalálod az árakat:

[link]


ennek tekintetében kérjél árajánlatot a kábelezésre, felmérés után kérdezd meg hány méter kábelt számoltak, és hogy mennyiért hozzák ők.

lehet hogy ők olcsóbban hozzák méterét, de az is lehet hogy te szerzed be olcsóbban.

a vezetékezéssel nagyon sokat lehet sumákolni, én már csak tudom mert 2 évig dolgoztam ilyen munkakörben.

2016. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legyen áramkörökre bontva a lakás (kismegszakító automaták+Fi relé) egy új elosztószekrényben, mindenhova a megfelelő keresztmetszetű réz vezetékek vagy kábel kerüljön. Panelben előfordulhatnak még érdekes dolgok pl az órától bejövő valószínűleg alumínium vezetékeknek kevés lesz a keresztmetszete, ilyenkor nem árt ha van jogosultsága a szerelőnek mérőóra szereléshez (természetesen az áramszolgáltatóval egyeztetve), esetleg a földelés sem működik elégségesen vagy egyáltalán nem...
2016. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Joe.38 ***** válasza:
Panel az beton. Sokszor betonba acél háloval. Vezetékelés alu. és legtőbb helyen nincs behúzöcső. Azaz vakolat alatt fut. Azt esetleg bevésni betonba igen szerszám koptató feladat. Konkrét árajánlatot érdemes kérni. Melyben és elötte szóban egyeztetve , leírva mit lehet mit kérsz és a fizika mit enged. 10000 forintos fészekmaröval egy kötés helyét tudtam kifúrni. Én csak konyhába véstrm kb. 8 métert meg egy kötődobozt. A szerszám kopás önmagában 15000 volt magamnak. Azaz egy véső egy fészekmaró ennyitől kuka lett Bosch márka volt pedig tehát a legjobb .Villany panelban így nem kis költség pedig annak tűnhet eleinte.
2016. jan. 8. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3x1,5-ös vezeték több mint elég mindenhova egy panelban.

Legyen külön körökre bontva a lakás, akár 5-6ra is, külön megszakítóval, elsőre fura, de megéri. Nekem a 33 nm-en 6 külön kör van.

A másik, hogy a vezetékek eltüntetése nehézkes, ne engedj a mesternek ha a könnyebb utat választja. Vegye a fáradtságot és marja be, vagy keresd meg a gyári hornyokat a falban, elég jól meg lehet oldani azokban a kábelvezetéseket

2016. jan. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ajánlás alapján választottuk.


Egy festő barátunk dolgozott vele sokat, ő ajánlotta. Nagyon jól jártunk vele. Mi is ajánlottuk már ismerősöknek.

2016. jan. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérjetek tőle árajánlatot. Figyeljétek meg, hogy hogyan beszél. Nézd meg, hogy mennyire pontos az árajánlat. És legalább 2-3 helyről kérjetek. És mindegyiknek mondjátok meg, hogy több árajánlatot fogtok kérni.
2016. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!