Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha esetleg akad itt egy...

Ha esetleg akad itt egy szaki, vagy valaki, aki nemrég csináltatott központi fűtést, tudna segíteni nekem picit? Nagyon hálás lennék!

Figyelt kérdés

A helyzet a következő.

Fűtéskorszerűsítést szeretnénk csinálni családi házunkban.

A ház paraméterei:

110 nm2, szigetelt vályog ház, új nyílászárókkal. Jelenleg két kandalló és két konvektor fűti ki, amiből egy parapetes.

Sejtésem szerint egy vízteres kandallóval és 6 db radiátorral ki tudnánk váltani a fűtést.

Úgy alakult a helyzet, hogy, a családtag, aki csinálta volna nekünk, mégsem fogja tudni megcsinálni.

600e Ft-unk lenne a "bulira", beleférhetünk így, vagy akkor ez felejtős az idénre? Milyen munkadíjjakkal dolgoznak manapság a központifűtés szerelők?

Esetleg az kivitelezhető, hogy idén kicseréljük a kandallót vízteresre, de idén télen még sima kandallóként használjuk, és jövőre kötjük rá a rendszert?

A másik kérdés ez a mika nevezetű gázkazán. Én azt olvastam, hogy ez 60nm2-t tud csak kifűteni, ez tényleg így van?

Előre is köszönöm a segítségeteket!


2014. máj. 6. 05:58
1 2 3 4
 1/37 Gábor t ***** válasza:

Szia. 4 éve csináltam a fűtésemet, nem volt pénzem szakemberre. Biztonsági hűtőkőröm , nyomáshatárolóval vegyes kazánom van, a többi lényegtelen.

Én a helyedben nem a vízteres kandallót , hanem a kicsi gázkazánt használnám, mert a legutóbbi télen az is elég lett volna, ha meg hidegebb van elindítod a többi fűtést is.

És ha nincs kedved rakni a tűzre pihenhetsz. :)

2014. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

A gondunk az, hogy szeretnénk csökkenteni a fűtésre költött pénzt. Jelen állás szerint 3 teherautó fánk megy el keményebb télen, plusz a gáz rásegítés, így 400e körül áll meg a fűtésünk, ezt szeretnénk mindenképpen csökkenteni.

2014. máj. 7. 07:14
 3/37 anonim ***** válasza:

1. A vízteres kandallót soha, semmilyen körülmények között nem használhatod sima kandallóként, mert hűtés nélkül szétégeted a vízterét!!!

Vízteres kandallóbetét+puffertartály+radiátorok,csövek+kandallóépítés= ~600K, de munkadíjra még nem költöttél.

2. A gépészek általában 12-15 000.-körül vállalnak kötésenként (kandalló+6 radiátor+bizt.berendezések= ~120K)

3. A MIKA teljesítménye 6 kW körül van, ami feltételesen áltható át m2-re. (Pl: 60 m2 sátrat SOHA nem tudna kifűteni, de egy jól szigetelt házat már talán) Mindenképp ki kell számolni a kecó hőveszteségét.

4. Turbós kombicirkó kéménnyel, tervvel ~300

radiátorok+csövek ~200 mnkadíj ~100 ==600K

2014. máj. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő válaszod!

Ezek alapján leginkább a gázcirkós megoldást tudnánk kivitelezni.

Viszont még olyan kérdésem lenne, hogy ha jól tudom, van olyan gázcirkó, aminek nem kell kémény, ezeket szokták a társasházakba is tenni, vagy nem? És az is érdekelne, hogy mi nem beépíthető vízteres kandallóra gondoltunk, hanem ez a lábakon álló, minden egybe vízteresre. :) Hátha akkor beleférne a büdzsénkbe...

Egyébként teljesen hőszigetelt házról van szó (8cm), új nyílászárókkal.

2014. máj. 8. 07:41
 5/37 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint a falon kivezetett égéstermék-elvezetést nem szokták engedélyezni.

Kandalló-árakkal nem vagyok tisztában, amit írtam, az pár évvel ezelőtti kiépítés volt.

Valahol nézz utána a hőveszteség-számításnak vályog esetén.

2014. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a legjobb lesz, ha keresünk egy energetikai szakértőt és kérünk tőle véleményt, mert vaktában nem szeretnénk lövöldözni. Az a gondom a gázkazánnal, hogy ahhoz kazánházat kellene építenünk, kéménnyel, ami igencsak megdobná az árát. Szuterinunk nincs, így ez a megoldás sem kivitelezhető. :(
2014. máj. 8. 14:43
 7/37 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy mennyi pénzed van erre? ha építeni is kellene az minimum 1,5 millió lenne.
2014. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezért vagyunk bajban. 600e Ft a keret, ebbe kellene belepréseljük magunkat. Esetleg olyat lehet, hogy rakatunk az idén egy cserépkályhát vagy kemencét és jövőre tetejük bele a vízpatkót? Vagy utólag ilyet már nem lehet?

Egyébként köszönöm a választ neked is! :)

2014. máj. 11. 06:58
 9/37 anonim ***** válasza:
Sose értettem, hogy a cserépkályhába mi a jó. Pár év alatt eltömődik az egész, és lehet szétverni. Vegyél egy normálisabb kandallót, és azzal fűts, illetve gondold át, hogy hol megy el a meleg, hol pazaroltok, nem lehetne-e mégis épeszű módon átrendezkedve kevesebb helyen fűteni?
2014. máj. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

A problémánk az, hogy a ház két lakrészre van osztva, így egy kandalló semmiképpen sem tudja kifűteni, csak ha központi fűtés rendszerre van kötve. Most éppen azon filózunk, hogy mennyibe fájhatna a "kisházba" bevezettetni a gázt, és telepíteni egy Mika kazánt, plusz rakatni egy cserépkályhát a másik a lakrészbe. Bár akkor még mindig használni kell a konvektorokat is, szóval ugyanott vagyunk , mint most. Ezek szerint tényleg csak a gázkazános megoldás jöhet szóba, akkor viszont kazánházat kell építenünk.

Ez is bosszantó, hogy van bélelt gázkémény a házban, de nem köthetjük rá a kazánt, mert ugye bent van a házban. :(

2014. máj. 11. 14:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!