Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyezeti díszlécbe szeretnék...

Mennyezeti díszlécbe szeretnék rejtett világítást (led), ezek kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

A díszléc már fent van. 2 kb. 20-25 nmes szobáról lenne szó, és a díszlécben végig szeretném a világítást.


kell hozzá annyi méter öntapadós led szalag, ahágy méter a szoba kerülete, egy RGB vezérlő és egy tápegység. Ha ezeket megveszem, én mennyi eséllyel tudom itthon összerakni?

közvetlen a díszléc alatt van is konnektor.


2016. jan. 14. 21:51
 1/1 Elektromann ***** válasza:

Az, hogy mekkora eséllyel tudod megcsinálni, attól függ, hogy mennyire értesz az elektronikához, és milyen eszközeid vannak.

Ezeket általában szinte készre szerelik, csak össze kell dugdosni a csatlakozókat, és már működik is. Ha nem vagy biztos önmagadban, a legjobb, ha hívsz egy villanyszerelőt, aki megcsinálja neked. A szalag felragasztását viszont már sokkal könnyebben megcsinálhatod magadnak, hiszen az nagyon egyszerű, sőt, jobb ha felragasztod, mielőtt kihívod a villanyszerelőt, mert némelyik hajlamos úgy felragasztani, hogy aztán mérgelődsz, miért csinálta olyan csúnyán...

Lenne egy javaslatom is (bár nálad lehet, nem lehetne jól megoldani):

A LED szalagoknak van egy bizonyos melegedése, ami a környezetére nem veszélyes, de a LED-ek élettartamát lecsökkentheti. Érdemes a LED-eket egy alumínium lemezre (legalább 0,5 mm vastag) ragasztani hűtésként, és az alu lemezt rögzíted valamilyen módon a helyére. Ezt tapasztalatból tudom :D

2016. jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!