Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Samotéglát nehéz cserélni egy...

Szoragy kérdése:

Samotéglát nehéz cserélni egy kamino kandalloban?

Figyelt kérdés

esetleg a kandallóban lévö samottéglát lehet javitani?

igazábol az a helyzet hogy akitöl vettem az dobálta bele a fát,és 3 tégla ki van kráteresedve.kb tenyérnyi helyen hiányzik belöle kráter. meg tudom foltozni pl vizüveggel,vagy csere?


2016. febr. 3. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:

foltozgatni semmi értelme, kb 10 tüzelés után ugyan úgy kipotyog az egész.

én tavaly újítottam fel a kandalló kályhámat, lehet kapni különböző vastagságokban samottbélést, gyémánt vágóval méretre szabtam és jobb mint újkorában.

szó szerint jobb mint újonnan, mert a gyári samottbélés nagyon gagyi minőség volt, elporladt mint a száraz kenyér, mióta felújítottam nyomát se látni az elmúlt szezon fűtésének.

faterom vízüvegezte a sajátját, de lószart nem ért, utána én is próbálkoztam vele de mint írtam semmi értelme.

mondjuk elég nagy meló szétszedni és kicserélni a samottot, szóval szerintem a fűtési szezon végén állj neki.

amúgy az a "kráter" nem biztos azért van benne mert a fát dobálták bele, nekem ugyan így kráteresre égett ki az oldala, ahova elvileg fa soha nem is érhetne hozzá, ha dobálom, ha nem.

simán csak kiég, mert szar minőségű, meg semmi se tart örökké.

2016. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Dbenő válasza:
és hogyan lehet szétszedni, illetve a téglákat kicserélni, lehetne hosszabban?
2020. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!