Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi levegőt kapjon a tűz a...

Mennyi levegőt kapjon a tűz a kandallóban? Sehol sem találok erről leírást.

Figyelt kérdés

Ugye ha túl sokat kap, elillan az anyag pár perc alatt.


Ha túl kevés levegőt kap, akkor meg elégetlen fagázok mennek ki a kéményen, kormosodok, füstölök is.


Viszont nehéz megtalálni az optimális megoldást, ahol a leghatékonyabban ég a tűz és bent is marad a hő. Én nehezen találom ezt meg.


2014. dec. 29. 23:57
 1/9 A kérdező kommentje:

Pl be tudom úgy állítani, hogy a tűz lassan égjen, vagy gyorsan, szinte ömlik felfele, de azt nem tudom ez optimális-e.


Ha teljesen lezárom alul, akkor is áthuzatol valamennyire, ráadásul felül is lehet levegőztetni az ablak fölött. Azt a részt "utánégetésre" szoktam használni.

2014. dec. 29. 23:58
 2/9 anonim ***** válasza:

Főleg fentről adagold a levegőt. Az alulról jövő levegő izzítja a parazsat, az melegíti a fát, felszabadítja a gázokat, amik már oxigén hiányában nem égnek el, így lesz füstöd. Ha alulról adsz többet, elvileg marad oxigén elégetni a gázokat, de az erőteljesebb parázs izzás miatt több lesz a felszabaduló gáz is. Tehát még több levegő kell... Ha csak alulról levegőzteted, tökéletes égés csak nagyon intenzív égéssel valósulhat meg. Ezt meg pont nem akarod.


Ha lassan akarsz tökéletesen égetni, akkor szükség van a szekunder levegőre, amit a parázs fölött kell bevezetni, így az nem melegíti a fát, csak a gázok elégetésére fordítható. (A fagáz elégetéséhez viszont forró levegő kell, nem tudom, mit tud a kandallód.) Tehát a felső levegőt nyisd ki teljesen, az alsót meg max annyira, hogy már éppen füsttelen égésed legyen.


Rá fogsz jönni, gyakorolj! :)

2014. dec. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, beugró kategóriás kis lemezkandalló, az ajtón felül és alul is van levegőző, alul meg egy elég nagy nyílás.
2014. dec. 30. 00:32
 4/9 anonim ***** válasza:
csodát ne várj, és használd a leírtakat! Ja, csak száraz fával tüzelj! Ha nincs, inkább brikett!
2014. dec. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, most brikettet vettünk. A baj az, hogy nem tartja a hőt. Majd teszek köré köveket következő télre.
2014. dec. 30. 00:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kövek ,hanem samott lapokkal kell körbe bélelni,ha van hely hozzá .
2014. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Nem kövek ,hanem samott lapokkal kell körbe bélelni,ha van hely hozzá ."


Nem bélelni akarja szerintem, szerintem van benne samott bélelés. Szerintem körberakni akarja...

2014. dec. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jövőre inkább száraz fát vegyél, ne köveket.

Meglátod a különbséget majd... (nekünk is kandallónk van).

2014. dec. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2 litert
2015. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!