Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakás Gázfűtésére parapetes...

Lakás Gázfűtésére parapetes konvektor helyett milyen gázüzemű alternatíva létezik amihez nem kell kémény?

Figyelt kérdés

A siesta kályhát hagyjuk most..


Úgytudom a parapetes konvektor be van tiltva azaz új telepítésére már nem adnak engedélyt.



2016. febr. 3. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Parapet helyére építhető kazán keress rá nem akarok linkelni
2016. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

1 es vagyok

Meglévő konvektort cserélheted, a fenti kazánt is annak a helyére építheted be.

Más megoldás lakásba nem nagyon van.

2016. febr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincs helye a parapetnek, egy gázcirko van, de nem akarok cirkót használni, mivel ha az megáll akkor minden megáll, és egyébként is szerintem rengeteg gázt zabál, illetve eleve egy rossz hatásfokú megoldásnak tartom a radiátoros fűtést...
2016. febr. 3. 22:50
 4/14 A kérdező kommentje:

kéményes konvektor.. talán.. csak messze lenne, nem tudom el lehet vinni 5-6 métert a kéménycsövet a konvektornál ha csak ott van bekötésre hely?


Több kéményes konvektor is beköthető egy gázkéménybe?

2016. febr. 3. 22:53
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

"rengeteg gázt zabál, illetve eleve egy rossz hatásfokú megoldásnak tartom a radiátoros fűtést"


ez az év "okossága" díjat súrolj itt a gyiken :D

akkor fűtsél konvektorral, mert az nem eszi a gázt ugye?

nem tudom honnan vetted ezt a bődületes ostobaságot, hogy a radiátoros (aminek van tömege, és megtartja a hőt) fűtés sokkal szarabb annál, ami csak a levegőt fűti..?

anyáméknak kisebb háza van mint az enyém, én fizetek a gázkazános RADIÁTOROS fűtésemre átlagban 30 ezret télen, ő meg a csodálatos konvektoros fűtésére 55 ezret havonta.

igen, valóban a jobb a hatásfoka a konvektoros fűtésnek :)

2016. febr. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

A konvektornál talán csak az a pazarlóbb, ha a kert végében kinyitod a gázcsapot és engeded a 'világba'.

A konvektor helyére beköthető kazánt (cirkót) is pont ezért találták ki. (Az is radiátoros fűtés.)

Azt is nézd, hogy minden ilyen átalakítás engedély köteles. Ha a gázkazánod régi lehet azt lenne érdemes cserélni.

2016. febr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A gázkazános radiátoros fűtésrendszer lényegesen jobb hatásfokú mint a konvektoros.


Ha az áramszünettől félsz, akkor néhány tízezer forintért már lehet kapni szünetmentes tápot erre az esetre.

2016. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a 47m2-s lakásom 2 hónap múlva fogom felújítani.

Eddig 2 konvektor volt,most az egyik parapet helyére kerül egy "Mika6" minikazán",2db radiátort hajt a két szobában.2~220ezr lesz cakk~pakk.

Vízmelegítőt szintén csak a hazait,-makóit(MV21)ill a fürdőből kidobom a CalorII-t,mert az ám a gázzabáló,helyette valami kvarcos,ventillátoros fali fűtő lesz.

2016. febr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nemtom ti hova fizettek ennyit a konvektorra..


Nekem eddig a télen nem ment 10 ezer fölé a gázszámlám.


Igaz csak 25 nm a lakás, dryvitolt, és kicsit klímával is rásegítettem ( villanyszámla max 8 ezer volt eddig tavaly ősz óta..)


Mellesleg a melegvizem is gázról megy, sőt a mosógép is a melegvízre van bekötve..



ja a konvektor kicsit ki van spécizve... Le van kapva a lemezburkolat.


Van rajta egy nyomáscsökkentő hogy ne dőljön bele a gáz mint az ökör hanem szép lassan fütsön, meg ki van kapva belőle a hőkapcsoló és messzebbre van téve, hogy ne akkor kapcsoljon ki amikor már meleg lett az oldala.


kétoldalt pedig rá van erősítve néhány samot tégla, hogy tömege is legyen..

2016. febr. 4. 19:55
 10/14 anonim ***** válasza:

#10

no comment.

2016. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!