Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Érdemes enyhén felvizesedett...

Érdemes enyhén felvizesedett falú vályogházat felújítani?

Figyelt kérdés
Adott egy 120 nmes régi parasztház, 2000 nmes telekkel. Hozzá tudnék jutni 3 millió ftért. A ház viszonylag jó állapotú, az utca fronti falon kívül van egy pici repedés. Gondolom ez az egy fal alá van alapozva, és nem süllyed úgy mint a vályog részek. Néhol felvizesedett ez az egy fal. Szerintetek érdemes bele invesztálni?
2016. febr. 11. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Nyaralónak,1-1 hétre igen,de a vályogházból a vizet,úgy,hogy napi lakhatásra jó és egészséges legyen SOHA nem szárítod ki!
2016. febr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézesd meg építésszel. Ha csak ott vizes és repedt, lehet, hogy csak a rossz ereszcsatornától, csőtöréstől, stb. van. Itt nem fogsz szakszerű választ kapni. Olyan építészt keress, aki vályogházakkal, műemlékekkel foglalkozik, ez egy speciális szakterület. Vályogháznak nem lehet csak úgy ész nélkül nekiesni, tönkre teszitek.
2016. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak cégek akik a vályog és vert falakat is szigetelik utólag vízre....mondjuk ez már millió körüli. (én is nézegettem nagy házakat meg kisebbek is 5 millió alatt és az összesnél a duplájával minimum kellett számolni,hogy elfogadható legyen mert a vizes falak csak az egyik alap problémák közé tartoztak)
2016. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nyaralónak akarod ezt a vályogházat felejtsd el. Ugyanis a nyaralókat télen nemlakják ebből adódóan nincsenek fűtve, a vályog ha nedves a fagy hatására roncsolódik ez pedig repedésekhez vezet, súlyosabb esetben fal omláshoz.
2016. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%
Olyan komolytalan válaszra ne figyelj mint az 1. Olyan nincs hogy nem lehet. Csak ha nem magad csinálod rengeteg pénzbe kerül és nem biztos hogy tökéletes lesz. Én egy kisebbet a családdal megcsináltam már mint az utólagos vízszigetelést. Csont száraz.
2016. febr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%
Igy van. Mindent meg lehet oldani. De nèzesd meg egy olyan èpìtèsszel aki vályogházakkal is foglalkozik.
2016. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én biztos nem ölnék bele milliókat, főleg nem egy rozzant vályogházba.

itt az emberek hajlamosak szentimentalizmusból a magasságos egekig emelni a vályogházak tökéletességét és csodálatát.

gondolom azért, mert ők is vályogban élnek.

na mind1, ha valakivel meg is nézeted, az is pénzbe fog kerülni.

de azzal számolj, hogy utólagos vízszigetelés és aláalapozás milliókba fog kerülni, és szerintem egy idejétmúlt dohos penészes vályogba ennyi pénzt beleölni baromság.

2016. febr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha még nem is a tiéd akkor nem.
2016. febr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!