Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nagyjából mennyibe kerül egy...

Nagyjából mennyibe kerül egy utólagos alapozás?

Figyelt kérdés

13 éve költöztem a jelenlegi, vert falú építésű házunkba szüleimmel. Azóta ugye sok eső esett, puhult a talaj és a ház bizonyos részeinél megsüllyedt, a falon és plafonon repedések lettek. Nem az egész házat, csak annak a felét vagy negyedét (két egymás mellett lévő szoba) akarom megcsináltatni egy amolyan utólagos alapozással. Árban körülbelül mennyire számíthatok? Gondolok itt legolcsóbb, átlag és legdrágább értékekre.


20/F



2016. febr. 18. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az az egyik legproblémásabb kivitelezési feladat.

Csak itt-ott nem érdemes és nem is lehet megcsinálni.

Ha az egyik "oldalt" megcsinálod az "megáll" a süllyedésben, de a többi nem, tehát további repedések várhatók.

Mivel tartószerkezetet érint az átalakítás ezért ez építési engedély köteles, keress meg egy építésztervezőt aki megtervezi (ha szükséges statikus bevonásával).


Azért is problémás és ezért is nem olcsó, mert csak szakaszosan végezhető, (szükség szerint alátámasztással, dúcolással). Külön probléma jól megcsinálni a talajnedvesség elleni szigetelést.


Ne várj méterenkénti egységárat, mert ezt nem lehet általánosítani, terv kell, és látni is kell a helyszínt.

+ mivel engedélyköteles => e-napló és FMV szükséges.


Egyszóval lehet, hogy túl drága.

Nem ér annyit az épület és nem is biztos, hogy tökéletes megoldást nyújt.


Az injektálásos talaj "szilárdítás" is csak akkor alkalmazható, ha az épületnek van alapja csak az altalaj szilárdsága valami miatt megváltozott.

(alapnak nem nevezhető a régi vályogházak alatti 3-4 sor km.tégla. Vannak falazott alapok is, de azok is elérik a teherbíró mélységet).

2016. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát meg kellene vizsgálni, mit lehet tenni. van a jettelés- amikor cementtel "aláfognak", alulról megtámasztják - ezt használják, ha foghíjtelekre 100 éves házak mellé kell újat építeni és le kell menni a -1 szintre, ami lejjebb van, mint a régi pinceszintje.

Ezt tették a Kálvin téri templomnál is.

Árat nem tudok, sajnos.

[link]

[link]

2016. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem ér annyit a házad! Inkább nézd meg, hogy miért ázott alá az elmúlt években, ha az azelőtti 100 évben nem. Valahol betemettek egy vízelvezetőt, vagy a felső szomszédod vezeti rád a vizet?
2016. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Kell két ásó két lapát két talicska két tálca sör két nap egy betonkeverõ sóder cement víz és vastag fekete fólia. Öt ember. Nekem ez a mûvelet 150 ezerbe került. Ebbõl 50 volt egy új kis keverõ 20 ezer két segédmunkás két napi bére . A töbi az anyag. Az ilyen tervek engedélyek nem érdekelnek.
2016. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%
Ki hagytam hogy kb 50m2 es kis vájog ház volt.
2016. febr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A hármassal értek egyet, valami vízelvezetési hiba lesz. Ha nem találod, építésszel nézesd meg. Csak úgy átgondolatlanul ne fogj bele mindenféle szerkezeti munkákba. Pláne, hogy engedély kötelesek, nem véletlen.
2016. febr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindeki az engedéllyel jön nem tudom kért e már magán személy ilyet az életben vízszigetelésre.
2016. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#4 nem járda betonozásról van szó, hanem utólagos alap megtámasztásról.

az, hogy beöntesz két talicska híg betont a ház tövébe, nem hiszem hogy megtámasztana egy jó pár tonnás házat.

2016. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mindeki az engedéllyel jön nem tudom kért e már magán személy ilyet az életben vízszigetelésre."

Nem csak ennyi, de ne törôdj vele!

2016. febr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!