Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lazúrozás előtt kötelező a...

Lazúrozás előtt kötelező a favédőszer/alapozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 12 nm-es helyiséget készülünk felújítani a nyáron és a szegőlécek kb. 10 centi magas és 3 centi vastag, barnára van festve. Az lenne a terv, hogy lecsiszoljuk róla a festéket és lazúrral festjük be, hogy természetes fa színe legyen.


A kérdés az, hogy mindenképpen kötelező az alapozó felvitele? Vagy elég ha 2-3 rétegben rákenjük a lazúrt? Vízbázisút használnánk...


Köszönöm előre is a segítséget!



2015. jún. 14. 19:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Beltéri dologról van szó, nem nedves helyiség.
2015. jún. 14. 19:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Elég a lazúr ,ha alapozót használsz nem lesz természetes.
2015. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztos van értelme az alapozónak, gondolom, több lazúr kell nélküle, de én mindig kihagyom az alapozót és elég szép lesz az eredmény, nekem így megfelel :)
2015. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2015. jún. 15. 07:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Amit én szoktam használni az a Sadolin Base alapozó, de csak kültéri munkáknál. Tartalmaz gomba és rovarölő adalékot, valamint vegyi kötést hoz létre a Sadolin Extra oldószeres lazúrral. Tökéletes védelmet ad a fának, a fedőréteg tapadását nagy mértékben segíti, viszont beltérbe, lakásba egyrészt költséges lenne (nincs gomba, rovar, illetve uv sugárzás, ami ellen védeni kellene), másrészt a károsanyag tartalma miatt (gomba, rovarölő, illetve oldószer,) lakáson belül alkalmazni nem szerencsés. Tökéletes lesz az úgy, ahogy szeretnéd csinálni, vizes lazúr, alapozó nélkül.
2015. jún. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!