Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szeretném hőszigetelni a...

Szeretném hőszigetelni a házamat 15cm vastag rétegben A fal mellett futó gázcső problémát okoz . Beburkoljam?

Figyelt kérdés

Szeretném hőszigetelni a házamat 15cm vastag rétegben A fal mellett futó gázcső problémát okoz . Beburkoljam?


Sok más házhoz hasonlóan a homlokzat mentén fut végig kb. 3m magasan a bejövő gázvezeték a faltól kb. 6cm távolságban. Kérdésem a következő: Mi ebben az esetben a helyes megoldás ill. mi a gyakorlat, hogy a cső áthelyezése nélkül szigetelhető legyen a fal? Tudomásom szerint a gázcsövet nem szabad beburkolni vagy mégis?



2016. febr. 21. 22:36
 1/6 Csabesz80 ***** válasza:

Nem szabad burkolni, az a legrosszabb megoldás és még a gázművek meg is büntethet érte százezres tételben plusz ugye ki is bontatják a csövet.


Ilyenkor persze a megoldás hogy áthelyezni persze az meg elég komoly pénz kivitelezéssel, tervezéssel. Ha 15 centis lesz a hőszigetelés én akkor cső felett és alatt is néhány centit kihagynék hogy szabadon legyen és szerelhető is egyben. Nálunk így csinálták mikor hőszigetelték a házunk. A burkolásnál mindenképp jobb, de hogy mennyire szabályos az jó kérdés...

2016. febr. 22. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért nem szabad beburkolni?

A falban is futhat a cső, nem mindegy, ha a szigetelésben fut? Ez valami gázos biztonságtechnikai szabály?

Energetikailag elég problémás, mert ott áramlik a szigetelés közepén a hideg gáz.


Én ahol befordul a falba, oda beletoldatnék, hogy kintebb kerüljön, és a szigetelésen kívül vinném.

2016. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csabesz80 ***** válasza:

Szerintem az a legjobb ha a gázműveknél megkérdezed, hogy mi a teendő ilyenkor. Hallottam olyant is hogy burkolható de csak ugy, ha a szellőztetése a vezetéknek meg van oldva. Tehát ráburkolással de a csövet nem érintve és helyenként szellőző rácsot hagyva.


De erre ne alapozz amit mondok, legjobb ha gázművekhez mész.

2016. febr. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne burkolni a kültéri gázvezetéket? Ha meg gond van vele fél perc leszedni a hőszigetelést, és olcsó, gyors visszaburkolni.
2016. febr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régebben nem volt szabad, ma már engedélyezve van. Bizonyos távolságokban szellőzőt építenek be.
2016. márc. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk kihagytak a helyét anno 5 éve, de azóta semmi rendelleneset nem találtam a falon, ilyenkor általában hőhidnak kéne kialakulni, aminek következtében megindul a penészesedés, de még szerencsére nem találkoztam vele, lekopogom.
2016. aug. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!