Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családi házban nagyobb rongálá...

Családi házban nagyobb rongálás hanyagolása mellett, hogyan lehet újra fűzni a villamos vezetékeket?

Figyelt kérdés
regi aluvezetékek vannak. pl.: ha a konektortol vagy kapcsolótol a plafonig egy kábelcsatornában vinnénk az újat?

2015. okt. 30. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
A régi aluvezetékeket ki kell húzni a helyükről, és az új vezetékeket ugyan arra a helyre be lehet húzni, amiben a régi vezetékek voltak.
2015. okt. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

1# -es vagyok.

Nem vagyok villany szerelő de szeretek barkácsolni.

Egy kis hozzáértéssel,ügyességgel és odafigyeléssel, saját magad is át tudod fűzni a régi vezetékeket.

Pl. Leáramtalanítod az egész házat (villamos rendszert)és kiveszed a konnektort, ott a régi vezeték végéhez hozzákötöd az új vezetéket, Pl. a régi piroshoz az új pirosat és ahogyan húzod ki a régi vezetéket, így autómatikussan húzod be vele a helyére az új vezetéket.

2015. okt. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 JulesM111 ***** válasza:
85%

Pirosat a piroshoz, bocsánat, ezen jót nevettem ;)

Régi ház, előbb jó lenne tudni, hogyan vezették a régi kábeleket. Konnektor, kötődoboz fedele levesz, Szent Antal perselyébe pénzt dob, reménykedik, hogy csőben lesznek a kábelek vezetve. Ha szerencséd van, csak át kell húzni, és kész. Ha nincs védőcsőben, akkor buli van..., jöhet a kábelcsatorna a falon, plafonon.


Apró kérdés, mi az oka annak, hogy csak a vezetékeket akarod áthúzni?

( nehogy csak azt mondd, hogy az alu nem jó ;))

2015. okt. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:
Bocsi de ha még vésni is kellene a falat az se rongálás, hanem munkálat. A kábelcsatornát nem tudom hogy érted, lehet falban is és falon kívül csak az nagyon gagyi. Amúgy meg igen kábelcsatornában kéne vinni.
2015. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

JulesM111.

1#-es vagyok.

Mivel nem tudom, hogy kivel beszélek, mennyire ért a műszaki dolgokhoz és azon belül a villanyszereléshez, ennél egyszerübben és érthetőbben nem tudtam leírni, mint , hogy pirosat a piroshoz, a kéket a kékhez,feketét a feketéhez,stb. Mindezt azért írtam így mert ha ugyan azokat a színeket ugyan olyan színekkel köti össze és behúzza a vezetéket és ugyan oda köti be a pirosat ahol a régi piros volt és ugyan oda a kéket ahol a régi kék volt,stb. így nem tudja elrontani az egész hállózatot.

Feltéve persze , hogy az eredeti vezetékelés jól volt bekötve.

2015. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Tökjó a falra szerelt csatorna, hamar fel lehet rakni. és oda vezeted, ahová akarod. Ha nincs kedved vésegetni, és az ezzel járó kellemetlenségeket élvezni, akkor ez kell neked. A bevésett csövezéssel leginkább azon háklis háziasszonyok száját lehet betömni, akik nem tűrnek el semmit a falon :))
2015. okt. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó, hogy szerelsz polcot meg szekrényt a falra, ha tele van kábelcsatornázva? Hogy fested le rendesen? Ez igényesség kérdése. Nem szeretek félmunkát végezni
2015. okt. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5 - "így nem tudja elrontani az egész hállózatot"


Nagyon amatőrnek (a kérdezőnek) jobb, ha nem olyan ad tanácsot, aki szintén saját magát képezte ki ezügyben.

El tudja rontani a dolgot, pl. spórolásból (feltételezem ezért nem akar bontani) kisebb keresztmetszetet rak be, aztán abból adódhatnak problémák.

Egy kapcsolót vagy konnektort kicserélni sima ügy, egy egész házat újrahúzni bizony nem.


Tessék #3-ra hallgatni, először megnézni mi van a falban. Ha csőben fut, akkor egyszerű cserélni, de akkor is olyan csinálja, aki nem csak youtube-on látott villanyszerelést.

Ha nem, akkor lehet kívül vezetni, de szerintem is ótvarul néz ki a lakótérben. A garázsban nálam is a falon megy, de ott nem sokat számít.

2015. okt. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azért akarnám falon kívüli kábelcsatornán, mert épp nyáron volt házfestés, de ha találnék valami dizájnos csatornát, nem lenne gond. Másrészt kiderült hogy nincs sehol földelés a házban, aluvezetékek vannak, valahol csőben valahol be van falazva. Asztalosműhely van még a ház mögött, és félek hogy egy nagyobb teljesítményű gép gondot csinál.
2015. okt. 31. 16:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Aki nagyon nem ért hozzá miért szól bele? Piros vezetéket ma már tilos behúzni! Egy időben volt nagyjából megegyezett a mai védőföldeléssel! Aki ennyire nem ért hozzá inkább ne adjon tanácsot, különben vagy a mentők vagy a tűzoltok fognak kimenni. Utána a rendőrség... Foglalkozás körében elkövetett...
2015. nov. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!