Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyivel javulhat az energeti...

Mennyivel javulhat az energetikai besorolás?

Figyelt kérdés

Pusztán elméleti kérdés,sok jelentősége nincsen, csak elgondolkodtam rajta.

Adott egy F besorolású téglaház, 110 nm. 1983as építésű.Gáz cirkókazán van, illetve kandalló, lapradiátorok, villanybojler és napkollektor (melegvíznek). Régi ablakokkal, stukatúr födémmel.

Mennyivel javulna a besorolása nyílászárócsere és homlokzati+lábazat szigetelés után(10cm)?


2016. febr. 28. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

10cm nem sok, A vagy B

15cm rel passzív

2016. febr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
10cm szigeteléssel elérhető A vagy B kategória???
2016. febr. 28. 16:47
 3/11 anonim ***** válasza:
igen, padlásra is kell min 20cm üveggyapot
2016. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy ennyit jelent. Ezeket a korszerűsítéseket tervezzük idén. A padlásrésszel nem foglalkoznánk(tudom, hogy felfelé a legtöbb a hőveszteség), mert 5 éven belül szeretnénk a tetőcserét is megejteni, de ha már leszedik a tetőt, akkor le szeretnénk betonoztatni, és alkalmassá tenni a beépítésre, ezért azt most hagynánk.

Mivel nem akarjuk eladni, és nem tudunk semmiféle támogatást kérni a korszerűsítésre, így nekünk mindegy, mi a besorolása.

2016. febr. 28. 17:09
 5/11 anonim ***** válasza:

A padlás szigetelés a legolcsóbb, és 25-30% ott megy el... Akár a jövő héten megcsinálhatod néhány 10 ezer Ft-ból...


Amúgy az a véleményem, hogy a valóságban inkább B vagy C érhető el, a régi házakat sosem lehet tökéletesen szigetelni. Számít a kazán korszerűsége is, az elektromos fogyasztók, stb. Ha hatékonyan akarod elkölteni a pénzt, kérj energetikai szakvéleményt, nem kerül sokba.

2016. febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én is a C-t tartanám reálisabbnak. Csodálkoznék, ha ennél jobbra fel lehetne javítani(normális anyagi ráfordítással, mert azért túl sok pénzünk nincs rá).
2016. febr. 28. 17:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy a padlás szigetelve van, házilagos megoldásokkal+vastagabb hungarocell álmennyezet van, de nyílván ennél sokkal hatékonyabban is lehetne.
2016. febr. 28. 17:35
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

Nekünk 3 szobás ház régi ablakkal 12cm hungarocellel évi 700cm3 gáz, úgy, hogy már lusták vagyunk tekergetni, a lényeg, hogy mindig meleg legyen.

Szerintem ez közel passzív mert úgy mondják, hogy annak is van költsége, csak kevés.

2016. febr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem köbmétert akartál írni? 700 cm3 az nagyon, nagyon kevés.
2016. febr. 28. 18:23
 10/11 anonim ***** válasza:

Sokat javulna, az biztos, de ahogy már írták, felül nagyon fontos a szigetelés (normál, nem tetőtérbeépítéses háznál egész egyszerűen is megoldható, az is sokat ér).

Mi egy kicsit alaposan álltunk neki, 16 cm grafitos eps (20 cm normálnak felel meg), passzívház szintű ablakok, komoly tetőszigetelés... Épp csak a padló nincs leszigetelve (van benne 5 centi néhol, de mi az?), mert azt durva lett volna szétverni s a terasz miatt egy pici hőhíd is van, szomorú, de azért elvagyunk így is. Ez sem egy passzívház, de valami nyolcadannyit fűtünk s míg anno hideg volt a házban, most meleg. A b30-as falak brutálisan rosszak szigetelés nélkül, most tízszer jobb a helyzet azon a részen... Nyílászáró terén sokkal kisebb a változás, de azért ott se mindegy, hogy 1.4-es (fogalmam sincs ám) vagy 0.6-os.

Laktam házban egyrétegű ablakokkal, s olyan ajtóval, hogy fél centis rés volt a farészen (ennek nem tudom, van-e besorolása, de nagyon az abc végén kell lennie)... Egyetlen éjszaka alatt 10 fokot esett a hőmérséklet nagy hidegben, alvás közben nem tudtam rakni a kazánt. Ha most nem fűtök fél napig, szinte semmi nem történik.

2016. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!