Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen energetikai tanúsítvány...

Milyen energetikai tanúsítvány szerinti besorolás számít jónak?

Figyelt kérdés
Egy 2005-ben épült 4 szintes tégla építésű házközponti fűtésű épületben szeretnék vásárolni lakást. Milyen besorolásúnak "illik" minimum lennie egy ilyen lakásnak?
2013. nov. 11. 20:40
 1/10 anonim válasza:
2005-ös építésnél én minimum a C-t megkövetelném, de ha jobb akkor azzal csak neked lesz jobb....
2013. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2013. nov. 12. 19:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne a betűt nézd, mert az több szempontból zavaros. Bekavar a felület-térfogat arány, hogy mit tekintett a tanúsító fűtöttnek, stb.

Derítsd ki, milyen elven történik a közös energiaköltség szétosztása (pl. mi van, ha valaki nem lakja és nem fűti a lakását.)

2013. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó jól beszél. Az energetikai tanúsítvány leginkább csak a családi házaknál ad megbízható támpontot.
2013. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy milyen mérésekkel jutnak el a végső eredményig egy besorolásnál, pl. használnak-e infra kamerát? Egyébként most néztem meg egy 4. emeleti tetőtéri galériás lakást, az egyik faltól, a normál belmagasság tetejétől indult felefelé a tető így a túlsó falon már a belmagasság akkora volt hogy kényelmesen ki lehetett alakítani egy galériát. Szóval relatív kis alapterületre nagy légtér jutott. Nem tudom hogy emiatt-e de a besorolásban F osztályzatot kapott. A fűtésre évente kb. 120 ezret fizetnek. Szóval most ez jó vagy nem? :)
2013. nov. 15. 20:13
 6/10 A kérdező kommentje:
..amúgy 2001-es a ház.
2013. nov. 15. 20:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg kérdés az is, hogy egy belső szigeteléssel mennyivel lehet csökkenteni a rezsit, illetve javítani a besoroláson.
2013. nov. 15. 20:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Kamerázni természetesen szoktak, hiszen legfőképpen ezen mérések adják a besorolás alapját.

Ami a galériát illeti, fűtés szempontjából általában nem szerencsés megoldás. (Rétegződés.)

Tetőtéri lakásoknak általában gyenge a besorolásuk, az F reálisnak tűnik.

Végezetül a belső hőszigetelés: Hőhidak és hőáramlástani hátrányok miatt megnő a megtérülési idő, így nem szoktuk javasolni. Ráadásul, bár ez tetőtérbeépítésnél nem nagyon játszik, elveszítjük a falak tömegük révén jelentős hőtárolási képességét.

Egyébként még mindig nem írtad, hány nm-es lakást keresel?

2013. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
42nm a legtöbb lakás amit néztem, a legutóbbi amit találtam egy B-s, és tényleg jónak is tűnik. 42nm-es tégla lakás a 2. emeleten, jól szigetelt és ahhoz képest hogy "sarkon" van, november közepén még kellemes idő volt holott 0-ra volt tekerve minden radiátor (most épp nem laknak benne).
2013. nov. 25. 20:56
 10/10 imager válasza:

A vonatkozó jogszabály szerint az energetikai osztályok szövegesen:

A - energiatakarékos

B - követelménynél jobb

C - követelménynek megfelelő


2005-ben épült épületben könnyen találhatsz A vagy B energetikai osztályú lakást.

további információ: www.a-plusz.hu

2015. ápr. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!