Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Üdv! A házunk fala vizesedik...

Üdv! A házunk fala vizesedik a bal és a jobb oldalán. Néhány napja nagyon erős szél volt és a fél vakolat le hullott róla. Mit lehet tenni azért, hogy ne vizesedjen?

Figyelt kérdés
Mert gondolom , így nem ésszerű újravakolni, hiszen újra leperegne a fal. Valaki esetleg tudna ajánlani egy jó megoldást , ami nem túlságosan drága, de mégis hatásos a víz ellen? Köszönettel, Bella.
2016. márc. 5. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Alap kérdés,hogy mitől vizesedik? Csőtörés? Talajvíz? Belvíz?
2016. márc. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
épűlet alapja van szigetelve?? Pl vályogházak...
2016. márc. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha vályog alá kell utólag szigetelni ha alapja sincs akkor alapozni is. Ha önerőből csinálod magad pár százezerből meg van a ház nagyságától függően ha csináltatod az ár a csillagos eget fogja verni.
2016. márc. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Üdv minden kedves válaszolónak! Az a helyzet, hogy nem tudom, hogy az alap van e szigetelve , de nem vályogház és a csőtörés sem valószínű. Viszont a többi ház mellettünk sértetlen. Lehet, hogy 50 évvel ezelőtt rossz munkát végeztek , vagy már túl régi a vakolat?
2016. márc. 5. 16:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Kép nem ártott volna. De lehetséges hogy hitvány keverékkel vakolták annak idején és ezért jött le.
2016. márc. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Régi házunk van és szigetelve van,de hát ami az állapotát illeti azért a kb 70 év az kb 70 év.Itt a környéken 2 megoldást láttam a házakon, lemezbesajtolás és a falfűrészelgetős hát idén megcsináltatjuk valamelyik megoldással mert homlokzati szigetelést szeretnénk,de vizes falra az nem jó dolog.
2016. márc. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Láttam ilyen lemezbesajtolást de nem nagyon tetszene mert nem tudják a belső szintel egy vonalban csinálni. Csak egy téglasorral fentebb. És az az egy sor ugyan úgy vizes marad egybevakolva meg a vakolaton ugyan úgy fel megy a víz.
2016. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
# akkor is jobb mint a semmi! kényszer...
2016. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb, ha te magad megcsinálod.

A legalsó sor téglát kiütöd 50 cm hosszan, majd két-három réteg kátránypapírt beraksz alulra és erős cementes anyagba visszarakod a téglákat kiékelve.

Kihagyod a következő ötven centit, és újra csinálod, amíg körbe nem érsz a házon. Addigra megköt, és csinálhatod azokat a részeket, amik kimaradtak. A kátránypapír érjen át a másikra is.

Kb. egy hét alatt körbe lehet érni, ha van egy segítőd.

Néhány tízezerből meg van és nem lesz vizes a falad, a következő 50 ében. Azután lehet bevakolni, és nem fog újra leesni.

Nálam bevált.

2016. márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így igaz a legjobb ha magad csinálod. Ahogy elõttem írták. Én is magam csináltam meg a kis vájog házam mielõtt a bõvítésébe fogtam. Csak más módszerrel mert még alapja se volt. Két nap és 150 ezer kellett és segítség.
2016. márc. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!