Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel tudom megelőzni a...

Mivel tudom megelőzni a penészesedést?

Figyelt kérdés

Nemrégiben vettünk egy kis felújítandó családi házat. Az előző tulaj halála miatt 2 évig lakatlan volt. Az egyik házrész utólag (de még mindig régen) lett a házhoz építve és jelenleg a falon van valamennyi penészesedés.


Most abban a fázisban vagyunk, hogy ha kell akkor le tudjuk verni a vakolatot akár tégláig is (tehát nem csak festési praktika jöhet szóba), de annyi mindent hallani/olvasni, hogy kicsit tanácstalan vagyok, ezért szeretnék itt is pár véleményt hallani, hátha valaki tapasztalatból tud jó tanácsot adni.


Egy valamire nincs pénzünk, az pedig a falmegvágásos technika, tehát más tanács érdekelne. Valószínűnek tartom, hogy amiatt lehet penész, mert szellőztetve és fűtve sem volt az elmúlt időszakban, tehát lehet, hogy egy sima újrafestéssel is megoldódna a dolog. Viszont igyekszünk biztosra menni.


Eddig a legjobb tanács, amit kaptunk az az, hogy vakoltassuk újra speciális penésztűrő vakolattal és utána mész alapú festéket használjunk, akkor megfelelő fűtés és szellőztetés mellett nem valószínű, hogy lesz penész.


Annyit írnék még, hogy a házrész nincs szigetelve, azt csak jövőre fogjuk tudni megcsinálni.


Valaki tud javasolni valamit, ami esetleg még szóba jöhet?


A válaszokat köszönöm előre is!



2016. márc. 7. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:

A fűtésről nem írtál.

A vakolás csak akkor fog bármit is írni, ha utólag nem tud újra kialakulni a penész.

Ha hőhidak alakulnak ki a nem megfelelő fűtés miatt, akkor újra ki fog alakulni, hiszen kicsapódik a pára.

Ha nem a védett falfelületen (bár én ebben sem hiszek), akkor fa felületeken, szekrények hátulján, vagy bárhol. Megtalálja magának a helyet.

Szóval - megfelelő fűtés - és szellőztetés!

2016. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, ha hőhidas (pláne ha jön fel a víz), akkor azt kell megoldani először (vagy reménykedni, hogy nem okoz gondot. nekünk van egy rész, ahol nem lehetett megoldani a hőhidat, ahhoz fel kellett volna verni az egész nagy teraszt. de sok gondot nem okoz, csak nem szabad szorosan odahúzni egy nagy szekrényt, mert akkor kicsapódik a pára. de pl. a többi részen hőhídmentes s jól szigetelt házban 90% páratartalomnál sem penészedett egyéb fal. minden ruha, rongy és fabútor igen, az életminőség borzalmas volt, de a falak miért penészedtek volna? nem voltak hidegek).


Mivel lakatlan volt, nem termelődött pára, így nem teljesen normális a penészedés, habár lehet, hogy rosszak a nyílászárók és bejutott a pára... Nehéz ezt így távolról.


A penésztűrő vakolat nem tudom, minek, eleve az kellene, hogy meg se jelenjen a penész. A megfelelő fűtés és szellőztetés OK (persze a szellőztetés nem mindig megoldás, ha magas a páratartalom, simán tud rontani is, nedves nyáron jobb nem túlzásba vinni. ha olyan a ház, akkor még párátlanítógép is kellhet, de nedves nyáron az sem opció. node ezek ritka esetek).

2016. márc. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A hőhíddal nem hiszem, hogy gond lesz, mert nem olyan helyen van az a rész, ahol úgy gondolom, hogy hőhíd alakulna ki. Illetve ahol esetleg emiatt lehetne, ott pedig nincs.


Ha jól tudom, akkor szekrények voltak ott, ahol a penész van, tehát szerintem az is szerepet játszhatott.


A lakatlanságot én azért egy lehetséges oknak gondolom, hiszen ha sem fűtve, sem szellőztetve nem volt az semmiképp nem tesz jót.


A páramentesítőkről én is olvastam, lehetséges, hogy ha mégis előjönne felújítás után, akkor beszerzek egyet. De remélem nem fog :)


Köszönöm a válaszokat! Ha esetleg valaki még hozzá tud fűzni valamit akkor azt szívesen veszem.

2016. márc. 8. 12:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Páramentesítők nagyon drágák sokkal "olcsóbb" gyakrabban szellőztetni.

Honnan tudod hogy nem hőhidas? Véletlenül egy termográfus vagy akinek van egy dedikált hőkamerája? Máshogy nem nagyon tudod megállapítani a hőhidakat.

2016. márc. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valamit nem jól írnak itt. Először !!! a szigetelést kell megoldani. Én , igaz új építésnél, HŐSZIGETELŐ alap vakolatot tetettem fel. 3 centi vastagon és ennek 6-szor akkora a szigetelő képessége mint a normál vakolatnak.

A nem megfelelő fütés miatt nem alakul ki hőhíd és párásodni sem fog. Teljesen mindegy hogy a szekrényt oda tolod vagy nem. Teljesen mindegy hogy 10 vagy 25 fokra fűtjük fel. Mégegyszer. A vizesedést , penészesedést, hőhidat csak a jó szigeteléssel tudod megszüntetni. Irja itt valaki hogy a nyilászárók rosszak és bejutott a pára. Hát ez pont nem így van . Ha rosszak a nyilászárók , akkor állandóan huzat van, tehát állandóan szellőzne. Jól szigeteld le. Hogy hőszigetelő vakolattal vagy hungarocellel az a te dolgod, de ezzel kezdj. A penésztürő vakolatot nem ismerem , de gyanítom hogy az se tökéletes megoldás.

2016. márc. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mentek a pluszok.


Nem, természetesen nem vagyok termográfus, sőt hőérzékelős látásom sincs :) Csak az olvasottakra alapoztam a hőhidas feltételezésem.


Tehát lényegében akkor jól közelítettük meg a dolgot nagyjából mindenki szerint: szigetelés, szellőztetés, fűtés.

2016. márc. 9. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!