Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha csak 1 eres kábelre van...

Ha csak 1 eres kábelre van szükségem de gipszkarton fal mögött viszem akkor elég az mcu vagy mbcu-t használjak és vágjam le a többi eret?

Figyelt kérdés
80w-os lámpához elég a 1,5-ös vagy vastagabb vezeték kell?

2016. márc. 9. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az az 1 eres kábel talán túlzás, nem ?
2016. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Trafó1 ***** válasza:
Használj MBCU-t a kettős szigetelés miatt az ereket ne vágd ki mert később még jó lehet 80 w hoz az 1 mm2 is elég.
2016. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

1

Talán ha nem tőmondatokban beszélnél érthető lennél.

Ha arra gondolsz hogy kábel mint szó nem használható egy vezetékre akkor azt mond.

Értem a problémádat, de azzal nem jutok előrébb ha ilyeneket írsz.

2016. márc. 10. 00:18
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Akkor mbcu-t használok.

Nekem is ezt tűnt biztosabb megoldásnak.

2016. márc. 10. 00:19
 5/12 anonim ***** válasza:

az egy eres kábelt nem értem, de ez az én bajom..

Ha csak 80Watt a terhelés, akkor elegendő 2x0,75-ös MT kábel..ez a lgjobb, könnyen kezelhető.

az egy eres réz hogy lesz bekötve, hogy világítson?

az 1,5 mm-es kábel már ezer wattos terhelést is visz, teljesen felesleges.

2016. márc. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Még írjátok le jó sokan, attól csodás módon átváltozik az elírásom.


Ennek ellenére köszönöm a választ, hasznos volt.

2016. márc. 10. 11:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Én az #1-es vagyok és látom, hogy az #5-is ugyanazt nem érti, amit én. 1 db vezeték nem viszi a lámpához az áramot (feszültséget, ezen ne akadjunk fel). Nyilván legalább 2 eres kábel kell, de ha van földelés a kezdeteknél, akkor nem árt a 3 eres (a földelő vezetékes). Lehet, hogy csak 1 db lámpát akarsz, de készülj fel arra, hogy majd dugalj igénye is felmerül, úgyhogy inkább szerelj fel egy dugaljat, kösd be a 2 vagy 3 vezetékes kábelt és ezzel egy időben döntsd el, hogy a dugaljról működteted-e a lámpát vagy külön kiállást csinálsz neki a dugalj belső kapcsairól elvezetett vezetékkel. A 1,5-es vezeték meg bőven elég.
2016. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szóval arra gondolsz hogy a lámpa vezetékét vigyem le és tegyek oda egy dugaljt?

Ez elég furán hangzik, egyébként tényleg szükségem lenne rá, de inkább arra gondoltam hogy egy másik dugaljból viszem át ahol talán van föld (a lámpánál 99% hogy nincs) és csak 10cm falat kéne megvésnem hozzá.


A kapcsolóba csak egy fázist viszek, oda kell az egy ér, vagy a nullához, attól függ hogy csinálom.

Mondjuk megoldható 2 érrel is csak így egyszerűbbnek tűnt.


Egyébként 2 lámpa lesz, ha még lenne rajta egy dugalj is elég necces lenne hogy a falban lévő öreg alu vezeték bírni fogja.

Pár éves festék kifakul a vezeték vonalában, valószínű a melegedés miatt(?) az is már elég gáz.

2016. márc. 12. 01:49
 9/12 anonim ***** válasza:
Úgy nem szabad villanyt szerelni, hogy egyiket innen veszed, másikat máshonnan.
2016. márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted?
2016. márc. 20. 01:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!