Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kombi cirkó csere: kondenzáció...

Serin kérdése:

Kombi cirkó csere: kondenzációs vagy turbós (amíg még lehet)?

Figyelt kérdés

Tönkrement a régi kéményes kombi cirkónk. Cserénél valaki turbós beszerelését javasolja (amíg még engedélyezik), más kondenzációsat.


A turbós mellett azzal érvelnek: egyszerűbb, megbízhatóbb, nehezebben megy tönkre, könnyebb javítani, olcsóbb a készülék.

A kondenzációs mellett: jobb minőségű és nem megy tönkre, kevesebbet fogyaszt, ha tönkremegy akkor kéménycsere nélkül lehet másikat berakni.


Kinek mi a véleménye? Ti milyet tetetnétek fel?



#kondenzációs #cirkó csere
2016. márc. 10. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Turbós lett. Nekünk megmondta a szerelő a tutit,hogy pénzpazarlás a kondenzációs miután nincs agyonszigetelve a ház pontosabban nincs is szigetelve és még pár évig biztos nem is lesz szóval fűteni kell rendesen így cseppet se lenne gazdaságosabb.Ha meg úgy üzemeltetnénk ahogy azt kellene és spórolósabb akkor vagy befagyna a fenekünk vagy az összes radiátort nagyobbra kellene cseréltetni.
2016. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ott a pont, ha nincs szigetelve a ház akkor kidobott pénz az a kétszázezer forint amivel többe kerül a kondenzációs kazán.
2016. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az egyik szerelő azt mondta, egyre enyhébbek a telek és a régi radiátorokkal is egyre többet tud kondenzációs üzemben működni a cirkó.

De szerintem ez sem elég az árkülönbséghez, így én is a turbósra gondoltam.

Próbáltam a lehetséges megtérülést kiszámolni, de a cikkekben említett 3-4 éves megtérülések helyett nekem bizony 10-15 év jön ki, bárhogy is csavarom. Az alatt meg tönkre is megy a készülék.


Van valakinek kondenzációs kazánja? Tapasztalata, mennyit tud radiátoros fűtéssel menni ténylegesen kondenzációs üzemben?

2016. márc. 10. 14:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Arra készülj fel,hogy amit írnak,hogy a kondenzációsnál 20 %-kal "túl kell méretezni" a radiátorokat a hagyományoshoz képest...na ez messze NEM igaz,max csak akkor,ha passzívház~közeli a kéglid!

Bizony a radiátorokat is cserélheted,ha kondis kazán lesz-és vagy 50%-kal nagyobbra,ha nem akarsz megfagyni,és kondenzációs módban szeretnéd,hogy menjen a kazánod.Ha meg normál üzemmódban megy,akkor majdnem többet fogyaszt,mint a síma turbós!...sajna tapasztalat!

2016. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!