Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ezek a belső szigetelésre...

Ezek a belső szigetelésre használandó lapok tényleg hatékony hőszigetelők?

Figyelt kérdés

Fontos, hogy most nem a külső/belső szigetelés előnyeire vagyok kiváncsi, vagy hogy melyik praktikus melyik rossz, hanem ennek a hatékonyságára, ugyanis észrevettem valamit, ami kicsit számomra nagyon furcsa.


Van pl. ez a Depron lap, amire azt írja, hogy 6 mm Depron felér 360 mm tömör beton vagy 100 mm téglafal hővédő képességével.


Létezhet egyáltalán ilyen polisztirol lapszerű anyag, amely ilyen "hatékony"? 0,0305 W/m2 K


2016. márc. 10. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Mikor tanuljátok már meg, hogy tilos belülről hőszigetelni?

teljesen mindegy mit írnak arra a termékre, nem szabad felszerelni, mert komoly gondokat fog okozni.


:-S

2016. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Egyes hőszigetelők jól alkalmazhatók belülről, és nem okoznak gondot. Természetesen más tulajdonságúak mint amit kívülre raknak! Olvass csak utána. A kérdés meg nem ez volt.


Egy kicsit elírtad ezt az értéket 0,035. Ilyen polisztirol lap van bőven; a grafitos még ennél is kicsit jobb.A belső hőszigetelésnek persze korlátai vannak. Pár 3-6mm-es hőszigetelés nem jelentős (inkább nem hideg a fal), és a belső térbe alkalmazható ásványszigetelések is rosszabb értékkel bírnak. De cserébe belülre alkalmazhatóak, jó páraáteresztők és a párát tárolják és vissza is adják.

Lényeg hogy belülről nem bírsz olyan hatékonyan hőszigetelni, hogy ne legyen hátránya.

Vesd össze 10-20cm külső polisztirol vagy más hőszigeteléssel azt a pár millimétert.

2016. márc. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem írtam el:


[link]

2016. márc. 10. 19:03
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Istenem hihetetlen hogy még mindig vannak akik azt hiszik hogy ér valamit a belső szigetelés, közben pedig a koszorú és a födém röhögve vezeti el a meleget.
2016. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

még mindig nem az érdekel, hogy milyen a belső hőszigetelés, sőt nem is akarok belső hőszigetelést, egyedül még mindig az érdekel, hogy a depron hőszigetelő lemeznek milyen a hőelvezető képessége...


köszönöm az offot.

2016. márc. 10. 19:18
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

"hogy milyen a belső hőszigetelés"


Semmilyen, nincs olyan hogy belső hőszigetelés. Persze lakhatsz lapokat ide oda de semmit nem fog érni.

Én meg azon is csodálkozom hogy egyáltalán legális.

Bár az ezotéria jós tévé is legális...


Üdv, egy termográfus.

2016. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

beszélhetünk itt...

ha a fejébe vette, hogy ezt vesz ezt fog venni.

pár év múlva meg majd jön a kérdés, hogy mitől van szétfagyva a falam miért hullik a vakolat, miért lett hirtelen magas a villanyszámla....


:-)

2016. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha mondjuk a barkácsolás kategória lenne, azt hinném valami másra akarja felhasználni a lapokat, de a "felújítás"-ba írta.
2016. márc. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

NEm akarok házat szigetelni vele, szigetelt kivülről a ház, még mindig az érdekel, hogy ezeknek a lapoknak hogy lehet megadva az, hogy pl. 6 mm Depron felér 360 mm tömör beton szigetelőképességével.


Nem tudom miről beszélgettek itt, de jókat nevetek rajta, direkt írtam, hogy nem szigetelés a kérdés, ne offoljunk, rögtön a kérdésben, erre mindenki belső szigeteléssel jön.

2016. márc. 11. 16:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért nem a forgalmazót kérdezed meg erről? Mégis csak az ő terméke, nála autentikusabb választ itt sem fog adni senki sem... :-)


[link]

2016. márc. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!