Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Belső szigetelésre milyen...

Belső szigetelésre milyen tapétát tegyek a falra? Jó-e a hungarocell álmennyezet, és a radiátor mögé helyezett fólia?

Figyelt kérdés
2008. okt. 18. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

A radiátor mögé rakott fólia gondot biztosan nem fog okozni. Hogy mennyire használ, az sokmindentől függ, de ártani biztosan nem fog.


A falak, illetve a mennyezet belső szigetelése viszont már egészen más kérdés. A menyezetet csak akkor van értelme szigetelni, ha feletted padlás van (ha fölötted is lakás van, akkor arra gyakorlatilag nem veszítesz hőt) és akkor is csak a padlás felől, nem pedig belülről. A hungarocell álmenyezte inkább díszítőelemnek való, és nem szigetelésnek.


Álatánosan a belső szigetelésről azt lehet elmondani, hogy nagyon-nagyon rossz ötlet. Ennek két fő oka van.


Az egyik a pára.

A páráról azt kell tudni, hogy a levegő adott hőmérsékleten csak adott mennyiségű vizet tud felvenni. Minnél alacsonyabb ez a hőmérséklet, annál kevesebbet. A páratartalmat két módon szokták jellemezni, az egyik a relatív páratartalom, ami azt mutatja meg, hogy a lehetséges maximumhoz képest mennyi víz van most a levegőben, a másik ami most nekünk igazán érdekes, az a harmatpont. Ez azt jelenti, hogy milyen hőmérsékletre kell lehűteni a levegőt ahoz, hogy már ne tudjon annyi vizet megtartani, mint amennyi benne van, azaz milyen hőmérsékleten kezd a víz kicsapódni a levegőből.

Ez számunka azért érdekes, mert a falak akkor kezdenek "izzadni", azaz akkor kezd rajtuk kicsapódni a pára, amikor a hőmérsékletük alacsonyabb, mint a levegő harmatpontja, hiszen a fallal közvetlenül érintkező levegő gyakorlatilag lehül a fal hőmérsékletére.

Namost, ha te felraksz egy szigetelést belülre, akkor azzal azt éred el, hogy maga a fal hidegebb lesz, mint eddig. Bőven beleszaladhatsz abban (hiszen gondolom azért akarsz szigetelni, mert hidegek a falak), hogy a a szigetelés mögött a fal hőmérséklete annyira lecsökken (ez nem jelent sokat, 15 fok már az ökölszabály szerint gond), hogy elkezd kicsapódni a pára. Egyszerűen fogalmazva a szigetelés mögött elkezd vizesedni a fal és ahol víz van, ott a penész is meg fog jelenni.


A másik gond a hőegyensúly. A falak hőtárolóként, hőstabilizátorként működnek. Amikor befűtesz egy lakást, akkor nem csak a levegőt melegíted fel, sőt ez a kevesebb energia, hanem mindent ami a lakásban van, azaz a falakat is. A falakban hihetetlen mennyiségű hő tárolódik ilyenkor el. Amikor pl. kiszellőztetsz és benegeded a -10 fokos levegőt a lakkásba, akkor nehogy azt hidd, hogy utána 5 perc alatt a konvektrok/radiátorok melegítik vissza a levegőt. Erről szó sincs. A falak teszik. A fűtés csak rásegít. A falak stabilizálják a hőmérsékletet. Ha te leszigeteled belülről a falakat, azzal azt éred el, hogy ezt elveszíted.

Szó szerint hullámozni fog a lakásban a hőmérséklet annak megfelelően, hogy most éppen megy-e a fűtés vagy nem, be jött-e valaki az ajtón vagy nem stb.


Belülről szigetelni nagyon-nagyon rossz ötlet.

2008. okt. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
OFF: csak szeretnék a korrekt válaszhoz gratulálni!! Köszi, nekem is segítettél!
2008. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Én csak annyit tennék hozzá, hogy amióta hungarocell álmennyezetet tettünk fel (valóban csak díszítőelemként), olyan jól tartja a szoba a hőmérsékletet, hogy csak na. Nyáron ott van a leghűvösebb, télen a legmelegebb, pedig eddig nem így volt. Ugyanúgy, ugyanazzal fűtünk. Padlás van fölöttünk, ami nincs szigetelve.
2008. okt. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
muszály OFF-olnom, annyira korrekt válasz volt!
2008. okt. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Radiátor mögé helyezett ezüstös fólia hőtükörként működik, visszaveri a radiátor által a külő falra sugárzott felesleges hőt, ezzel növeli annak hatásfokát.
2008. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
85%
Én a plafont, és azokat a falakat szigeteltettem belülről, ahol az ablakok vannak. Tégla házban lakom, a legfelső emeleten. Régen, mikor jött a hidegebb/nedvesebb időszak, a sarkok, és a konyhai ablak feletti rész teljesen bepenészedett, érezni is lehetett a penész szagot. Amióta fent van a hungarocell, azóta nem jött elő a penész, érezni sem lehet semmit. Lehet, hogy a fal nem szellőzik rendesen, de nekem nagyon sokat jelent esztétikailag és szerintem egészségügyileg is, hogy eltüntek a penészgombák. Csemperagasztóval lett felragasztva a hungarocell (ebbe penészirtó lett keverve), rákerült egy háló, ami be lett vakolva, ez lett lefestve. Úgy érzem, hogy azóta a lakás is gyorsabban felmelegszik, és nem kell annyira feltekerni a konvektort sem.
2008. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Előzőnek: Persze hogy hamarabb felmelegszik, mert nem melegíted a falakat. De hamarabb is kihül. A penész meg ott van, csak a hungarocell alatt.
2008. okt. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A belső szigetelés valóban nem jó megoldás a falak szigetelésére, de sok esetben nincs más megoldás. Példa: Mi panelházban élünk és jelenleg semmi reményünk nincs arra, hogy a panelházat a közeljövőben kívülről szigeteljék. Viszont a rossz minőségű falak miatt, a nagy páralecsapódás miatt penészesednek a falak. Azokban a helyiségekben, ahol belülről leszigeteltük hungarocellal a falakat, ott megszűnt a penészesedés, és érezhetően melegebb van a szobákban.

Sajnos valószínű, hogy a hungarocell alatt penészedik a fal, de legalább nem nézzük és szagoljuk.

Az tény, hogy gyorsabban felmelegszik és le is hűl a lakás, de ez télen nem akkora probléma, mivel folyamatosan fűtünk, ezért nem hűl ki a lakás, viszont legalább 5 fokkal melegebb van, mint a szigetelés előtt.

Kérdem én: Ha nem jó megoldás a belső szigetelés és nincs mód a külsőre, akkor mi a megoldás a penész ellen? Sokáig penészölővel mostuk a falat, semmit nem ért. Egy hétig nem volt penész, a penészölő irtó büdös volt, de utána jött megint a gond.

Egyébként a belső szigetelésen túl érdemes egy páraelszívó ventillátort beépíteni, de én ezt csak hallottam, még soha nem próbáltam.

2010. szept. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

lehet belülről szigetelni, de akkor párazáró réteget kell rakni a szigetelés szoba felüli oldalára, hogy a belső magasabb hőmérsékletű és ezért nagyobb víztartalmú levegő ne juthasson a szigetelés miatt méghidegebb falhoz.


lehet venni páramentesítő készüléket is, de abból csak a komolyabb, elektromos változatotak szabad megvenni (alsó hangon 50e-től) a kémiai elven működők lof@szt sem érnek.

2010. szept. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az én ágyam az utca felőli falnál van, mögötte, illetve a szekrény mögött penészedik a fal, sehol máshol. Én úgy látom - a hozzászólásokból következtetve -, hogy ha a hungarocell mennyezetburkoló lapot Decosa vödrös ragasztóval jó vastagon teljesen bekenem és úgy ragasztom fel a falra az ágy ill. a szekrény mögé, akkor talán megondódhat a probléma!? A felszín nem lesz olyan hideg, hogy lecsapódjon rajta a pára, a hungarocell mögé pedig - mivel légmentesen van felragasztva a lap - nem tud bemenni a penész. A gyakori szellőztetés bizonyára nagyon hasznos, viszont a gázszámlát igen megnöveli, főleg, ha óránként szellőztetünk, ahogy egy helyen olvastam.
2016. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!