Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 5cm hang szigetelés két...

5cm hang szigetelés két gipszkartonlap közé ér valamit?

Figyelt kérdés
Tegnap csináltam gipszkarton válaszfalat, de a másik helységből áthallok mindent. Láttam van 4000 forint egy tekercs hangszigetelés (5cm) ilyen kőzetgyapot. Azt ha beteszem közé az használ valamit?

2016. márc. 11. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne kőzetgyapotot vegyél mert a drágább (viszont tűzálló).

Vegyél 5 cm-es EPS lapokat, azokat tuszkold be, sokkal olcsóbb megoldás. Meg ér is valamit.

2016. márc. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De tényleg nem fogom hallani mi van a fal másik oldalán?
2016. márc. 11. 17:56
 3/10 anonim ***** válasza:

De, fogod, csak nem annyira. Meg attól is függ, milyen zajok vannak a fal másik oldalán. Nyilván, ha valaki csoppert bőget a túloldalon, az ellen nem sokat tudsz tenni, de a padlónyikorgást meg a számítógépen pötyögést már egész jól megfogja, kiszűri.


Kőzetgyapot, üveggyapot amúgy sem alkalmas függőleges szigetelésre, mert egy-két év alatt a saját súlya alatt összerogyik, összeesik.

2016. márc. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ahamm értem köszi. A tévét nem akarom hallani meg, ha beszélgetnek.,de ezekszerint még a külsejére sem árt tapétás
2016. márc. 11. 20:12
 5/10 anonim ***** válasza:
5 centi az azért már nem rossz ebből a célból. Bár teljesen nem fogja megszüntetni a zajokat, elsősorban a magas hangokat szűri ki. Így a túloldali tévézésből, beszélgetésből már inkább csak tompa duruzsolás fog átszűrődni, ami már azért messze nem olyan zavaró.
2016. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Táblás kőzetgyapotot vegyél, a nehezebbet, ami falba építhető. A nikecell sokkal alkalmatlanabb. Jelenleg a falad hangszigetelő képessége 20 dB körül lehet, ez kb. 40-45 dB lesz utána, ami már igen jó.
2016. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A nikecell sokkal alkalmatlanabb"


Miért is? Azonkívül hogy nem tűzálló és olcsóbb nem sok különbség van a kőzetgyapot között

2016. márc. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rossz a megközelítés: Minden ami több, mint ami eddig van az ér valamit. Itt a VALAMI szót kell pontosítanod hogy mi a számodra ELÉGSÉGES.
2016. ápr. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
tettem bele 10 centiset. nem ér semmit
2016. ápr. 9. 02:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Mégis milyet tettél bele? Mert ha homlokzati 80-as sűrűségüt akkor ne csodálkozz hogy semmit nem ér
2016. ápr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!