Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Utólagos HANG szigetelés...

Utólagos HANG szigetelés téglalakásban, hogyan?

Figyelt kérdés
Téglalakás, ahol az alsó szomszédok gyermekei igen áthallatszanak. Hogyan, mivel tudom én a saját lakásomon belül szigetelni a hangot? Mert jelenleg az esti mese olvasásukat is tisztán hallom...
2014. jan. 4. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

a szomszédomék most csináltatták meg a lakásukban a hangszigetelést,450 ezerbe került,

de szerintük is nagyon keveset fog le a zajokból,

-viszont sokkal melegebb lett tőle a pecó ,

2014. jan. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
ha olyan falra szeretnél szigetelni aminek a szomszédos helységében hasonló hőmérséklet van,akkor előtét falra kell rátenni blue acoustic gipszkartont,közé meg rockwool kőzetgyapotot 40mm vastagságban. így csak 5,2 cm vastag lenne. fontos,h. az előtétfal rögzítésénél szilikon vagy vmi rezgés elnyelő anyagot kell alá tenni,hogy a falon keresztül áthaladó zaj,ne vigye át a testhangot a gipszkartonba. ezen áll vagy bukik az egész művelet.sokkal könnyebb védekezni ha csak üvöltözik a szomszéd,mintha fúrna faragna...mert az utóbbi a testhang,amit remekül vezet sajnos a falazat. amit javasoltam,az még a legolcsóbb verzió,mert 5-6ezer ft/nm2(pl.Halltex,phonestar feletti árat megfizetni meg túlzásnak érzem. egyébként ez a fajta gipszkarton sűrűsége 1300kg/m3.tehát lehet olyan jó mint a phonestar.
2014. jan. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de a kérdés a padlón keresztüli hangszigetelés.
2014. jan. 28. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!