Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújítanám a lakásomat....

Felújítanám a lakásomat. Érdemes beépíteni az erkélyt? (+padlófűtést és központit)

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy 1.5 szobás lakást.Szeretném felújítani, azt szeretném megkérdezni, hogy ezeket érdemes-e:


-Központi fűtés (gáz) konvektor helyett

-erkély: a, nagyobb szoba

b, kisebb szoba de kettő ablak, tehát két fal párhuzamosan(szerintem ennek nyáron lenne előnye meg annyira nem lenne kicsi a szoba tőle)

-párhuzamos fűtés rendszer megoldható-e?

padlófűtés + radiátor a falon szobánként


Úgy számolom, hogy kijönnék talán 2 milió forintból, persze anyuméknál lakva gyűjtenék még rá.

Mást egyelőre nem kell felújítani, fűrdőszoba nem vészes.


Gondolom a padlófűtésnél a hőérzet jobb, viszont nem szeretnék metlakit, csak sima betont + szőnyeg.



2016. márc. 19. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

alattad van lakás, vagy csak pince? Panel, vagy tégla, hány emeletes, jó-e a mostani hőmérséklete a központi fűtésnek?


az erkély esetleg télikertnek? szépen körbeüvegezed, néhány zöld, az maga a bódootág...


várnék ezzel a padlófűtéssel..az egész lakást le lehet gyönyörű kerámiával burkolni, nem pont metlachival..az alá ügyesen elfér a padlófűtés csöve.(lefelé szigetelve)

2016. márc. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Társas ház, 3.ik emeleten van.
2016. márc. 19. 15:53
 3/7 A kérdező kommentje:
nekem mindegy hogyan hivjuk, télikert.de azért akarom igy hogy kevesebb legyen a rezsi. Most konvektor van, központit akarok. padlófűtés nem annira fontos ha nem lehert megoldani
2016. márc. 19. 15:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Asztalossal gyártott fakeretbe lehetne duplaüveges ablakokat beépítni, ha lehet nem színre festeni, csak alapozni, és színtelennel, hogy látszódjon az erezet..az utcára néző falat mindenképpen cell anyaggal szigetelni, arra tapétázni..a párhuzamos fűtési rendszer miért is?


Akkor üvegezett terasznak nevezett valamiben nagyon kellemesen lehet ejtőzni, és virágokat is tarthatsz...

szerintem.


a mostani padlóra faváz közé cellanyagot tennék, és erre 7-8 mm-es dekorpadlót(szalagparkettát)az utasítás szerint.


nálam így van megoldva, a padlón akár aludni is lehet, mert nem hideg.


az oldalfalakat is le lehet szigetelni, akár a mennyezetet is..mi ezt tettük, felér csökkent a költség, és jobb lett a melegérzet.


szép lassan meg lehet csinálna akár sajátkezűleg is.

2016. márc. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
Ha a szigetelés miatt építenéd be az erkélyt akkor jobb hőszigetelésű ablakok és ajtók kellenek oda és ugyanígy jobban hőszigetelő fal. Ezt lehet cserélni az erkély megtartása mellett is. Ha a hőszigetelés a cél akkor ennek lényegében semmi köze az erkély beépítéshez.
2016. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Előttem elmondták a lényeget. Én csak azt nem értem, hogy a központi fűtést milyen hőtermelő egységgel oldanád meg?
2016. márc. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyen pici lakásban nem biztos, hogy megéri a központi fűtés. Igen drága, az árából évtizedekig fűthetsz konvektorral. A padlófűtést társasházban nem erőltetnem. Ráadásul jól meg kell hozzá emelni a padlóvonalat, vagy ha van hely bontani lefelé rendesen. Az erkélyt nem építheted be csak úgy, valamilyen engedély kell rá, de csak akkor engedik, ha az egész házban egységesen mindenki beépíti. Ennek helyi rendeletekben tudsz utána nézni, vagy az építéshatóság tud felvilágosítást adni.
2016. márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!