Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen elektromos padlófűtést...

Milyen elektromos padlófűtést tegyek kiegészítő fűtésként a radiátoros mellé?

Figyelt kérdés
A padozat acélgerendák között kistégla boltívvel. Alul szuterén, onnan szigetelve 10 cs üveggyapot + 5 cm-es nikecell tábla. A padlóra 3-5cm beton/esztrict, arra kőlap kerül. Olvastam infrafilmről, kábel fűtésről, ezeket drágállom. Van 70 fokig hőálló fűtéscsövem, ezt kígyó/csiga alakban beönteném a betonba. Legegyszerübb lenne egy 50 literes villanybojlert vennem és ezzel "temperálni" a padlót, de nem akarok fölöslegesen ennyi vizet melegen tartani. Kisebb tartály készítésén és fűtőbetét (ek) belehelyezésén gondolkodom. Kérlek segítsetek, mennyire kivitelezhető az ötlet, ill. van- e más gazdaságos megoldás?

2015. jún. 22. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
a fűtőbetétnél jobb az ionkazán. egy vastag cső csak, és bárhol elfér esztétikusan. szintén villannyal megy.Olvasgass utána.
2015. jún. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A meglévő kazánod egy hőcserélővel miért nem jó?

Vagy visszaforgathatod a visszatérő vizét is, bár az csak szükségmegoldásnak jó.

Ha már úgyis építkezel akkor érdemes beforgatni a csöveket, aztán még mindig eldöntheted, hogy mivel fűtöd föl a vizet elektromos kazánnal, gázzal, vagy vegyes kazánnal.


Nekem is alupex cső van az aljzatban, betonhálóhoz lett kötegelve 15 cm-es távolságban, alatta fólia, az alatt 5 cm nikecell. Nem a legjobb, de megteszi.

Szerintem.

2015. jún. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!